תיק דרעי: החשד - כספי תרומות נפרטו בצ'יינג'ים והועברו למטרות פרטיות

 
עודכן 20:00 01/06/2017

פרטים חדשים מחקירתו של השר מעלים כי העברת הכסף הבלתי חוקית לכאורה, התבצעה בין השאר באמצעות פריטת כסף בצ'יינג'ים לטובת משפחתו. בשעות האחרונות דרעי קיבל זימון נוסף לחקירה במהלך השבוע הבא • וגם: בש"ס זועמים - סביבת רה"מ פועלת להשבת אלי ישי לראשות התנועה כ"בובה של נתניהו"

 
 
 
 
 

פרטים חדשים הערב (חמישי) בחקירת המשטרה בפרשת עבירות המס המיוחסות לשר הפנים, אריה דרעי.

 

מהחקירה עלה כי דרעי חשוד בגניבה בידי מורשה, אך השאלה של המשטרה הייתה באיזו פרקטיקה השתמש לגניבת הכסף מהעמותה בראשה עומדת אישתו, יפה דרעי, "מפעלות שמחה". הפרטים החדשים שנמצאו מגלים כי הגניבה התבצעה, בין השאר, באמצעות פריטת כסף בצ'יינג'ים. כלומר - הגיעה תרומה בצ'ק לעמותה, ולאחר מכן הוא נפרט למזומן בצ'יינג.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

נתניהו על דחיית העברת השגרירות: "תורמת לאשליה הפלסטינית"

פרשיית אולמרט והחומר המסווג: הפרקליטות שוקלת לפתוח בחקירה פלילית

היועמ"ש על ההפגנות מול ביתו: "שום לחץ חיצוני לא יסיט אותי"

 

משם, הכסף הולך לכל מיני מקומות, כאשר לפי החשד חלק מהכסף אינו נמצא במעקב והולך למטרות פרטיות של בני משפחת דרעי. כבר בשעות האחרונות דרעי קיבל זימון נוסף לחקירה במהלך השבוע הבא.

 

 
על פי החשד גנב כסף באמצעות פריטה בצ'יינג'ים. אריה דרעי ורעייתו יפה
על פי החשד גנב כסף באמצעות פריטה בצ'יינג'ים. אריה דרעי ורעייתו יפה צילום : ללא קרדיט
 

כזכור, גם המיליארדר מיכאל מירילשווילי ובנו יצחק נחקרו בפרשה בחשד למתן שוחד ודרעי עצמו נחקר בחשד שהתנהלו קשרי שוחד בינו לבין אנשי העסקים הללו. עם זאת, כרגע הודעה המשטרה מתרכזת המשטרה בגניבת כסף העמותות למטרות פרטיות, ככל הנראה מאחר והיא מרגישה ששם יש לה יותר ראיות.

 

בתוך כך, גורמים במפלגתו של דרעי, ש"ס, מביעים היום זעם על סביבת רה"מ ומצביעים אצבע מאשימה ביחס לפרסום בעיתון "ישראל היום", המזוהה עם נתניהו, לפיו גורמים בש"ס מנהלים מגעים עם אלי ישי על החזרתו לראש המפלגה.

 

בסביבת רה"מ מוסרים: "לא היה ולא נברא, רה"מ לא עומד מאחורי שום פרסום נגד אריה דרעי ומעריך אותו. היחסים ביניהם טובים וקרובים".

 

במקביל, הערב התייחס דרעי לחקירתו בטקס לזכר מות אימו. "אנחנו מודים לקב"ה על כל מה שקורה, על כל חקירה", אמר. אין לנו שום תלונה, תודה רבה לבורא עולם. לא מתלוננים ולא מבקשים שום דבר. רק תודה, חזקו ואימצו".

 

כאמור, החקירה נגד דרעי היא בגין בחשד להלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.