"סופך יהיה מר כהיטלר": חרדים חילקו כרזות הסתה נגד ראש אכ"א

 
עודכן 14:42 19/05/2017

קבוצת חרדים הפגינה מול ביתו של האלוף מוטי אלמוז נגד גיוס חרדים לצה"ח, וחילקו לעוברים במקום כרזות בהן נכתבו דברים כמו "עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל". שר הביטחון ליברמן גינה את הדברים: "אני קורא למשטרה ולפרקליטות למצות את הדין עם העבריינים". אלמוז: "הם חושבים שבעקבות הקשקושים האלה אני או הרמטכ"ל נקבל החלטות אחרות"

 
 
 
 
 

בווידאו: חרדים מול ביתו של אלמוז >>

 

 

כ-20 חרדים הפגינו היום (שישי) מול ביתו של האלוף מוטי אלמוז שבגליל התחתון נגד גיוס חרדים לצה"ל, ובמסגרת ההפגנה חילקו כרזות שיצאו נגד ראש אכ"א.

 

על הכרזות נכתבו מילים קשות כמו "סופך יהיה מר כמו היטלר וחבריו", "ה' ינקום נקמתם של בני ובנות ישראל שנשמותיהם נשרפו בצבא השמד על ידי סוחר הנשמות ראש אכ"א" ו"עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל בכבשונות האושוויץ - צבע השמד". אלמוז עצמו לא היה בביתו בזמן ההפגנה אלא בקריה בתל אביב.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

מבצע פנייה חדה ימינה, מאיץ - ודורס: כך נראו רגעי הדריסה בניו יורק

איראן בוחרת נשיא: האם רוחאני יישאר בתפקידו?

דור שמיני בעיר: דני רופ חוזר לירושלים במסגרת פרויקט "קרוב לבית"

 

"האמירות חמורות. העניין הוא שבאופן הכי נקי בעולם, אם ההפגנה הייתה בלי המילים האלה, אלא ביטוי של מישהו שמתנגד, צריך לקבל את זה בהבנה מוחלטת", הגיב אלמוז בנוגע לכרזות שחולקו נגדו. "אנחנו צריכים באופן כללי לקבל את הביקורת הזו. יש סיפור עם הפלג הירושלמי הזה שחושב שהוא מורם מעם, אנחנו נוקטים נגדו יד קשה. הם חושבים שבעקבות הקשקושים האלה אני או הרמטכ"ל נקבל החלטות אחרות".

 

בעקבות הדברים החמורים, פתחה המשטרה בחקירת המקרה בחשד להסתה לאלימות ולהעלבת עובד ציבור. "ההסתה הקשה נגד ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, וכלפי צה"ל, חייליו ומפקדיו היא בלתי נסבלת ומהווה חציית כל קו אדום", אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן בתגובה לדברים. "אסור לנו להשלים עם תופעות מסוכנות שכאלו. אני קורא למשטרה ולפרקליטות למצות בנחרצות ובאופן מיידי את הדין עם העבריינים הללו. אני מעניק גיבוי מלא לאלוף אלמוז".

 

 
"עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל". האלוף מוטי אלמוז (ארכיון)
"עד מתי תשרוף נשמות בני ובנות ישראל". האלוף מוטי אלמוז (ארכיון) צילום : ערוץ 10
 

יו"ר המחנה הציוני וראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, הגיב לדברי ההסתה ואמר כי אלמוז הוא קצין מצטיין ומפקד למופת. "על השר לביטחון פנים והמשטרה למצוא את המסיתים ולפרק את הקומץ הקיצוני ללא חת וללא הגבלת משאבים". גם ח"כ יאיר לפיד הצטרף לגינוי הרחב: "מחזק את ידיו ואת משפחתו, שמותקפים בידי קומץ של קיצונים מסיתים שאיבדו כל קשר לערכי היהדות. ההשוואה בין צה"ל למשרפות באושוויץ היא לא רק מטורפת, היא גם פלילית". מי שתוקף כך את אלופי המטכ"ל צריך להישלח לכלא".

 

השר איוב קרא גינה גם הוא את הכרזות, וחיזק את אלמוז: "הוא מקדיש את כל מרצו למען ביטחונה של מדינת ישראל, צריך לפעול בחומרה נגד הקיצוניים שתוקפים ומסיתים נגדהחיילים וקצינים בצבא".

 

הרב חיים דרוקמן, ראש מועצת איגוד ישיבות ההסדר וראש ישיבת "אור ציון" אמר כי ההשוואה בין צה"ל למשרפות באושוויץ היא חולנית ובזויה: "זו אמירה מרושעת, ולא רק שאין בה שום ריח של תורה, אלא שהיא חילול התורה וחילול השם כאחד".

 

 
כרזת ההסתה נגד האלוף מוטי אלמוז
כרזת ההסתה נגד האלוף מוטי אלמוז צילום : ללא קרדיט
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.