סערה בעקבות דוח המבקר על השר אריאל: "יש לפטרו, מקומו בכלא"

 
עודכן 16:28 16/05/2017

ח"כ סתיו שפיר פנתה לראש הממשלה בדרישה לפטר את שר החקלאות, בעקבות הדוח שקבע כי הוא העביר כספי החטיבה להתיישבות לאוכלוסיות מבוססות בעלות זיקה למפלגתו. "אריאל גנב כסף ציבורי מקופת המדינה לטובת אינטרסים פוליטיים קטנים". ח"כ אלהרר: "אזמן את אריאל בהקדם לוועדה לביקורת המדינה לתת דין וחשבון"

 
 
 
 
 

בעקבות דוח המבקר שהוגש היום (שלישי) הכולל ביקורת חריפה נגד שר החקלאות אורי אריאל מהבית היהודי, פנתה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את התנהלותו של השר.

 

בדוח נטען כי השר העביר כספי החטיבה להתיישבות לאוכלוסיות מבוססות בעלות זיקה למפלגתו. ח"כ רוזין ביקשה במכתב להקפיא את החלטת הממשלה להחזיר את החטיבה להתיישבות לפעילות: "על פניו עולה מהדוח לכאורה, כי השר היה מעורב במינוי קרובים ובהסטת תקציבים בתוך המערכת, מה שמעלה חשד לכאורה למעילה קשה באמון הציבור, ובכשל מערכתי של מנהל תקין.״

 

לכתבות נוספות על דוח המבקר:

דוח המבקר: המתנה ארוכה לרופאים ולפסיכיאטרים בצה"ל, כמחצית מתלוננים על הטיפול

המבקר על מערך הכשרות: "העסקת המשגיחים אינה תקינה, איכות עבודתם מוטלת בספק"

דוח המבקר על מערכת הבריאות: "המתנה ארוכה לניתוחים וציוד רפואי משומש"

 

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני), שהובילה את המאבק בהעברות הכספים לחטיבה להתיישבות, פנתה לראש הממשלה ודרשה לפטר את השר: "אריאל צריך לשבת בכלא ולא סביב שולחן הממשלה. אריאל ריפד את הכיסים של חבריו ועסקני מפלגת הבית היהודי בכסף ציבורי".

 

 
"ריפד את הכיסים של חבריו". ח"כ סתיו שפיר
"ריפד את הכיסים של חבריו". ח"כ סתיו שפיר צילום : רויטרס
 

שפיר הוסיפה כי: "הרשת הסבוכה שטווה השר אריאל על מנת לקיים את המפעל המושחת שלו היא כמעט בלתי נתפסת. דו"ח המבקר מצביע על פשעים מרובים שנעשו ביודעין, בלי בושה ובכוונה ברורה. אריאל הקים גופים, העביר החלטות ממשלה ומינה מקורבים במטרה אחת ברורה: לגנוב כסף ציבורי מקופת המדינה לטובת אינטרסים פוליטיים קטנים".

 

גם ח"כ ציפי לבני תקפה את התנהלותו של אריאל ואמרה: "דוח המבקר מוכיח שוב למה דרשתי ואמשיך לדרוש - שקיפות מלאה על החטיבה להתיישבות. הוא מוכיח למה הבית היהודי רוצה להחליש את שומרי הסף - ולמה אנחנו נמשיך להתעקש לחזק אותם".


יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג אמר כי "שלטון הימין מוכיח פעם נוספת את הריקבון השלטוני המושחת והאפליה השיטתית בכספי הציבור, שהתבססה תחת שלטונו של נתניהו ומבהירה את הצורך הבהול להחליפו באמצעות גוש פוליטי מרכזי, הבנוי מאישים ומפלגות שרואים את טובת כלל האזרחים ולא החברים".

 

"חשיפת ההתנהלות של השר אריאל ומקורביו היא תוצאה ישירה ממאבק של סיעת המחנה הציוני, שכללה עבודה ארוכת שנים למען שקיפות שלטונית וניקיון כפיים, כאשר ח"כ סתיו שפיר הייתה הסנונית הראשונה, עוד כשהובילה את המאבק בסוגיה בוועדת כספים ואחר כך בוועדת השקיפות שבראשותה".

 

 
"בושה, עליו להתפטר". ח"כ מיקי רוזנטל על אריאל
"בושה, עליו להתפטר". ח"כ מיקי רוזנטל על אריאל צילום : סופיאן זחאלקה
 

ח"כ מיקי רוזנטל קרא אף הוא לאריאל להתפטר: "לגנוב ‏כספי ציבור המיועדים לנגב ולגליל לטובת פעילי מפלגה, כפי שעשה השר אורי אריאל, משול לגניבת תרופות מצילות חיים מחולה. בושה. עליו להתפטר מיד. יש היום בממשלה יותר שרים מושחתים מנקיי כפיים. מה הפלא שהם מבקשים כעת למנות בעצמם את שומרי הסף?"

 

ח"כ קארין אלהרר, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, הוסיפה ביקורת משלה: "שוב כספי ציבור משמשים כקופה פרטית של מצביעי הבית היהודי. לשר אורי אריאל יש זרוע ביצועית שדואגת להזין את בוחריו בכספים, הבטחות ומתנות על חשבון כל הציבור בישראל ועל חשבון הכיס של כולנו. זה דוח חמור מאוד שהמסקנות שלו מעידות על שחיתות עמוקה בתהליך קבלות ההחלטות ובאופן ניהול הכספים. בכוונתי לזמן את אריאל בהקדם לוועדה לביקורת המדינה לתת דין וחשבון על הנאמר בדוח".

 

תגובת השר אריאל: "שר החקלאות מכבד את קביעות מבקר המדינה וכבר הנחה את הגורמים הרלוונטיים לפעול בהתאם להנחיות המבקר. יחד עם זאת, יודגש שמבקר המדינה לא ממליץ להעביר לבדיקת היועמ"ש את פעילות השר.

 

השר אריאל גאה על פועלו להפוך את פרויקט הגרעינים המשימתיים לתוכנית ממלכתית, אשר אומצה ואושרה רשמית בידי הממשלה וכל שומרי הסף - היועצים המשפטיים והחשבים במשרדי הממשלה השונים והיו שותפים לכתיבת התוכנית, לקביעת הקריטריונים להפעלתה וליישומה בפועל. אנשי הגרעינים תורמים יום יום שעה שעה לכלל החברה הישראלית, הן בפריפריה הגיאוגרפית והן בפריפריה החברתית. יעידו על כך ראשי רשויות וראשי ארגוני הגרעינים, דתיים וחילוניים כאחד".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.