בעקבות הזזת חופשת ל"ג בעומר: עשרות אלפי תלמידים נותרו ללא הסעות

 
עודכן 13:51 11/05/2017

החלטת משרד החינוך להזיז את חופשת ל"ג בעומר ליום שני, יווצר מחסור בהסעות עבור רבבות תלמידים – בשל הקצאה מוגברת של כ-300 אוטובוסים להילולה בהר מירון. מנכ"לית משרד התחבורה: החזרת החופשה למועדה המקורי – כדי למנוע סיכון בטיחותי למאות אלפים

 
 
 
 
 
ההקצאה המוגברת ההילולה באה על חשבון התלמידים
ההקצאה המוגברת ההילולה באה על חשבון התלמידים צילום : רויטרס
 

הזזת חופשת ל"ג בעומר מובילה למחלוקת בין משרדי הממשלה. בעקבות החלטת משרד החינוך לדחות את חופשת החג ליום שני, במטרה למנוע חילול שבת, נוצר מחסור באוטובוסים זמינים להסעת תלמידים. זאת מכיוון שכבר הוקצתה מראש כמות מוגברת של כ-300 אוטובוסים להסעת 250 אלף חוגגים להילולה בהר מירון.


בעקבות זאת, פנתה אתמול (רביעי) מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר-אייל למנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, בדרישה להחזיר את החופשה למועדה המקורי ביום ראשון. במכתב ששלחה הסבירה כי המטרה היא למנוע סיכון בטיחותי למאות אלפי הורים, תלמידים ומשתתפים בהילולה בהר מירון.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

"הכתה באגרופים": מטפלת סיעודית מואשמת שהתעללה בנערה עם שיתוק מוחין

נתוני צה"ל חושפים: מאיזו עיר מגיעים המילואימניקים שלנו?

שר המסחר של טראמפ: "המתקפה בסוריה - שעשוע של אחרי ארוחת הערב"

 

"החלטת משרד החינוך לדחות את חופשת החג מיום ראשון ליום שני עלולה להקשות על אלפי משפחות המבקשות להגיע לאירועי ל"ג בעומר במירון", כתבה טרנר-אייל. "המחסור באוטובוסים צפוי להוביל לעומס אדיר בנקודות המוצא בערים השונות ובמירון ולגרום לסכנה בטיחותית ממדרגה ראשונה".

 

 
הצורך באוטובוסים - "כדי למנוע סיכון בטיחותי"
הצורך באוטובוסים - "כדי למנוע סיכון בטיחותי" צילום : פייסבוק
 

מנכ"לית משרד התחבורה ציינה כי במסגרת ההיערכות לאירוע הסתמכו גורמי המקצוע במשרדה על לוח החופשות הרשמי שפרסם משרד החינוך בתחילת שנת הלימודים. "להפתעתנו הודיע משרד החינוך, שלושה שבועות בלבד לפני קיום האירוע וללא כל התייעצות עם הגורמים המעורבים בהכנות לקיומו, על שינוי מועד חופשת ל"ג בעומר במוסדות החינוך", ציינה.


טרנר-אייל הדגישה כי משרד החינוך השיב לה כך שהוא "מעריך את חשיבות האירועים המתקיימים במירון, אולם לא ניתן לשנות את המצב". לדבריה, תשובת משרד החינוך משולה להחלטה לקיים את מרתון תל אביב בלי לסגור לתנועה את הרחובות שבהם מתקיים המירוץ.

 

משרד החינוך מסר הודעת הבהרה, לפיה הלימודים ביום ראשון יתקיימו כסדרם: כל בתי הספר יהיו פתוחים, שירותי האבטחה והצהרוניות יפעלו גם הם. על פי הודעת המשרד, כל הסעות התלמידים אשר מפעיל משרד החינוך יפעלו כסדרו, וכך גם הסעות התלמידים המופעלות על ידי הרשויות המקומיות.

בנוגע לאוטובוסים אשר הסיט משרד התחבורה לטובת ההילולה במירון, מציינים במשרד החינוך, כי ממיפוי שבוצע לא עלו בעיות מיוחדות, וכי ישנם קווים עירוניים באמצעותם יוכלו התלמידים להגיע אל בית הספר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.