צה"ל נגד "בצלם": "החליטו שסרטון חשוב מהאמת"

 
עודכן 18:46 10/05/2017

ראש אכ"א ודובר צה"ל הגיב לפרסום סרטון שבו הואשם קצין בהתנהגות לא הולמת במהלך פעילות מבצעית. "הקצין המופיע בסרט פעל כמצופה בגיבוי מלא של מפקדיו", כתב. ליברמן. "מכפישי ישראל מ'בצלם' ממשיכים להשחיר את פני צה"ל"

 
 
 
 
 

 

ראש אכ"א ודובר צה"ל מוטי אלמוז תקף היום (רביעי) את "בצלם" בעקבות פרסום סרטון שבו הואשם קצין בהתנהגות לא הולמת במהלך פעילות מבצעית.

 

"לכל מוציאי דיבתנו רעה שלום", כתב אלמוז, "לא תמיד אנחנו מגיבים כיוון שלעיתים כל מבוקשכם הוא קמפיין ופרסום בחינם גם באמצעות פרובקציה והחלטה שסרט או התבטאות חשובים יותר מכל, גם מהאמת".

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

האישה שיודתה לעברה אבן בגלל לבושה: "מוכרים את הבית. מפחיד לצאת לרחוב"

פיטורי קומי: טראמפ מימש את זכותו כנשיא - ונכנס למלכודת

"כיבד רוצח יהודים": זעם בגרמניה על הנשיא שהניח זר בקבר ערפאת

 

עוד הוסיף כי "במהלך השבוע האחרון הופצו צילומים של קצין צה"ל במהלך פעילות מבצעית באזור הישוב יצהר. מפקדי צה"ל וחייליו עושים לילות כימים להגנה על אזרחי ישראל וימשיכו לעשות כך. יש הבדל מהותי בין צילום אירוע בעודו מתרחש, לבין יצירת אירוע בעקבות הגעה לנקודה בשטח עם מצלמה. אתם לרוב בוחרים באפשרות השנייה וגורמים לחיכוך שלא היה נוצר קודם לכן. הקצין המופיע בסרט פעל כמצופה בגיבוי מלא של מפקדיו".

 

בפוסט של ב"צלם" נכתב בנוגע לסרטון המדובר כי "להורים של הקצין עם נקודת החן מעל שפתו העליונה, שבפברואר השנה שירת ליד התנחלות יצהר. אם אתם רוצים להתמוגג מהילד הגיבור שלכם בזמן פעילות מבצעית, לכו לסינמטק בתל אביב. בנכם יככב שם, דורך את הנשק נגד אזרחים, החלטי, מתואם עם שני החיילים שאתו, יורה כאדון את הפקודות בערבית שבורה, מדווח למפקדיו, אל תוך הנייד, על כל פעולה: 'אני עם שלושה צעירים, אחד מהם עם מצלמה, לא שזה מפריע לי יותר מדי'".

 

 
"פעל כמצופה". הקצין שתעוד בסרטון
"פעל כמצופה". הקצין שתעוד בסרטון צילום : בצלם
 

לסיום הוסיף ש"אתם תמשיכו לעשות סרטים כאילו בשם חופש הביטוי למרות שהביטוי מנותק מהמציאות ואנחנו נמשיך להגן על תושבי מדינה ישראל ולהבטיח את שלום אזרחיה בלי להכניס את צה"ל לויכוחים פוליטיים".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן גינה גם הוא את ארגון השמאל. "מכפישי ישראל מ'בצלם' ממשיכים להשחיר את פניהם של צה"ל וחייליו באמצעות פרובוקציות, סילוף סרטונים ועיוות האמת. אני מגבה את חיילי ומפקדי צה"ל".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.