קצב לתומכי פרס: אפתיע אתכם לטובה

 
 
עודכן 00:42 01/08/2000
חדשות נענע 

הנשיא הנבחר הבטיח כי יהיה נציג כן ואמיתי של כל אחד ואחד. שמעון פרס, למוד הכשלונות הפוליטיים, מסרב להתראיין

 
 
 
 
 
זמן קצר לאחר היבחרו, אמר הנשיא הנבחר, משה קצב, כי הוא רואה בתוצאות ההצבעה בראש ובראשונה רצון של נבחרי הציבור להמשיך וללכד את החברה הישראלית ולהפחית את המתחים המתחוללים בה.
 
הנשיא קצב, חבוש כיפה לראשו, החל את נאומו בדברי ברכה "ברוך אתה ה` אלוהינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". הוא הודה ל-119 הח"כים ושיבח את שמעון פרס, אותו הגדיר כ"איש עתיר זכויות בעל מוניטין בינלאומי שיש לי כלפיו הרבה כבוד והערכה".

"בעזרת השם, אפתיע אתכם לטובה", אמר קצב לחברי הכנסת שתמכו בפרס. "אני מבקש שערביי ישראל יראו בי נשיא שלהם וכן החרדים, הדתיים והחילוניים, הספרדים והאשכנזים, תושבי ערי הפיתוח, תושבי צפון תל אביב, מוסררה ודרום תל אביב", הוסיף.
 

קצב הבטיח כי יהיה נציג כן ואמיתי של כל אחד ואחד מבוחריו, והתחייב כי משכן הנשיא יהיה הבית שכל אחד ירגיש זיקה כלפיו. "אני מקבל פקדון ומתחייב להחזיר אותו משובח ומפואר יותר. זה רק פקדון".

מעיתון "הארץ" נמסר כי השר שמעון פרס נראה המום בתום ההצבעה. הוא סירב להתראיין ורק אמר "הדבר היחיד שאני רוצה לומר הוא לברך את קצב על היבחרו להיות נשיא המדינה". לכתבת חדשות ערוץ 2 אמר כי "ודאי שאני מאוכזב, אך אין לי נטיה להאשים", כאשר נשאל האם הוא נוטר טינה לאלו שהבטיחו לו את תמיכתם.
 

כתבות נוספות: