עובדים בעיריית ראשל"צ נעצרו בחשד שהוציאו במרמה מאות אלפי שקלים מקופת העיר

 
עודכן 09:23 25/04/2017

המשטרה עצרה הבוקר עשרה עובדי עירייה בחשד לעבירות שחיתות. לכאורה, הוציאו החשודים כספים מקופת העירייה על ידי המצאת אירועים ובקשת כספים עבורם או ניפוח העלויות של אירועים קטנים • בנוסף, המשטרה עיכבה לחקירה ראש מועצה מקומית בשומרון ואת סגנו בחשד לשוחד בחירות, הפרת אמונים, ועבירות נוספות

 
 
 
 
 

 

 

 
מעצר (אילוסטרציה)
מעצר (אילוסטרציה) צילום : getty
 

המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) עשרה עובדים בעיריית ראשון לציון בחשד לעבירות שחיתות. בנוסף, עוכבו לחקירה ראש מועצה מקומית בשומרון וסגנו בחשד לעבירות שחיתות.

 

בין החשודים נושאי משרות ציבוריות בעיריית ראשל"צ וחברי עמותות דתיות בעיר, להם מיוחסים עבירות מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות. עובדי העירייה בראשל"צ חשודים כי הוציאו במרמה מאות אלפי שקלים מקופת מהעירייה על ידי "המצאת אירועים" שנערכו לכאורה בעיר ובקשת תשלום עבורם, או ניפוח אירועים קיימים על מנת להגדיל את הכספים שנותבו לטובתם.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

דיווח בקוריאה הדרומית: "תרגיל צבאי נרחב" בקוריאה הצפונית

שובו של אובמה: הנשיא לשעבר הכריז במה יעסוק עם חזרתו לעשייה ציבורית

"הם עפו עליי": המתנחל שניגן בדרבוקה בחתונה פלסטינית מספר על החוויה

 

מהחקירה עלה כי ניפוח התקציבים של מספר עובדי עירייה, חברי מועצת העיר וחברי עמותות בעיר מסתכם לאורך השנים במאות אלפי שקלים. האירועים שהומצאו על ידי החשודים לכאורה, או נופחו על ידם, כוללים אירועים עבור הציבור הדתי, כמו שיעורי דת במתנ"סים, הכנסת ספר תורה, שמחת בית השואבה ועוד.

 

 
המצאת אירועים וניתוב תקציבים
המצאת אירועים וניתוב תקציבים צילום : shutterstock
 

בתוך כך, המשטרה עכבה לחקירה ראש מועצה מקומית ואת וסגנו לשעבר בחשד לעבירות שוחד בחירות. בסך הכל עוכבו שלושה נושאי תפקידים בכירים בעיר, בגין חשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות. על העולה מהחקירה, החשוד המרכזי מבין השלושה שיחד לכאורה את ראשי קהילת חב"ד בעיר בתמורה לתמיכתם במערכת הבחירות שנערכה בעיר בשנת 2013. בנוסף, הוא חשוד בקבלת שוחד מקבלנים בתמורה לקידום עסקיהם.

 

תגובת עיריית ראשון לציון:

"חלק מהדברים המוצגים עלו לראשונה במסגרת דו"ח ביקורת פנימי של העירייה, אשר חשף ליקויים ובעקבותיו הופקו לקחים וננקטו צעדים משמעתיים. הנהלת העירייה שמה דגש על שמירת המינהל התקין בעבודתה, ומקפידה כל העת לבצע ביקורות פנימיות על מנת לאתר ליקויים ולתקן את הדרוש תיקון, כפי שהיה גם במקרה זה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.