בגלל לחץ הרבנות: חופשת ל"ג בעומר תידחה ביום אחד

 
עודכן 13:51 21/04/2017

משרד החינוך הודיע כי חופשת ל"ג בעומר תעבור מיום ראשון ה-14.5.2017 ליום שני ה-15.5.2017. ההחלטה התקבלה בעקבות פניית הרבנות הראשית לא לחלל שבת. פורום ועדי ההורים בתגובה: "אין סיבה בעולם להזיז את החופשה"

 
 
 
 
 

 

 

 
 
הדחייה - כדי למנוע חילול שבת. מדורת ל"ג בעומר במאה שערים בירושלים (ארכיון)
הדחייה - כדי למנוע חילול שבת. מדורת ל"ג בעומר במאה שערים בירושלים (ארכיון) צילום : רויטרס
 

בפורום ועדי ההורים הודיעו כי הם מתנגדים לדחייה: "ל"ג בעומר לא אמור בכלל להיות יום חופש, ואם כבר נקבע - אין סיבה בעולם להזיז שלושה שבועות מראש. זה רק מוכיח את הזילות בתכנון ימי החופש במערכת החינוך. ההורים העובדים עושים תכניות בהתייחס לימים שנקבעו בתחילת השנה - משמרות בעבודה, חופשות וכד'. אין סיבה שמשרד החינוך יזיז את ימי החופשה של המשק הישראלי - בלי לקיים על כך דיון במקומות המושפעים מכך. לא רק מערכת החינוך אלא המשק הישראלי כולו".

 

תגובת הסתדרות המורים: "בעקבות פניית משרד החינוך אתמול למזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד בדבר מעבר חופשת ל"ג בעומר מיום ראשון ה-14.5.2017 ליום שני ה-15.5.2017, הודיעה המזכ"לית למשרד החינוך כי הסכמת הסתדרות המורים למעבר תהיה בכפוף לשלושה תנאים: הראשון, הסכמה של כלל הגורמים המעורבים - ארגון המורים, מועצת התלמידים וארגון ההורים; השנייה, עובד הוראה שקבע חופשה מראש, חופשתו לא תבוטל ושכרו לא יקוזז; השלישית - באחריות משרד החינוך ולא המנהלים, לרכז ולדאוג למורים מחליפים במקום עובדי ההוראה שיהיו בחופשה".

 

תגובת משרד החינוך:

"בבסיס ההחלטה עמד לנגד המשרד הצורך לתת מענה לכ-750 אלף תלמידים במערכת החינוך, שלא יוכלו לחגוג את ל"ג בעומר באופן ראוי, בשל ציון החג ביום שבת". במשרד הוסיפו ואמרו שהתייחסו לצד זאת לפניות אשר הגיעו מצד הרבנות הראשית לישראל".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.