"גאים כל פעם שאנחנו רואים דגל ישראל בקהל"

 
עודכן 10:00 07/04/2017

"הקהל מפרגן אבל על התקשורת אין בכלל מה לדבר, זה די מביך". VINI VICI, הצמד הישראלי החם בעולם, יורה לכל הכיוונים • ראיון בלעדי

 
 
 
 
 

 

כמה אמנים ישראלים עם שם עולמי אתם מכירים? לצערנו, אין הרבה כאלה, בטח לא במיין סטרים של המוזיקה. אבל בכל מה שקשור לפסיי טראנס, ישראל היא מעצמה של ממש.

 

ה-DJ'S הכי חמים בעולם הפסיי הטראנס כרגע הוא  VINI VICI (אבירם סחראי ומתן קדוש), צמד ישראלי שבימים אלה משגע את עולם המוזיקה האלקטרונית בזכות הסאונד המאוד ייחודי ואנרגטי שלהם.


רגע לפני ההופעה באומן 17 בפסח ולפני ההופעות הגדולות בהמשך השנה בטומורולנד, EDC Vegas וכל הפסטיבלים הגדולים של המוזיקה האלקטרונית, תפסנו את מתן ואבירם לראיון בלעדי.

 

איך הכרתם?

"אני ואבירם שנינו מעפולה, היה לנו פרויקט משותף בשם "sesto sento" שקיים בערך 15 שנים. בהתחלה היינו שלושה שותפים ואחרי תקופה מסוימת השותף השלישי, חזר בתשובה. הרגשנו צורך לעשות משהו חדש, לפתוח דף חדש כי הגענו לסוג של מחסום יצירתי בגלל שהיינו מזוהים כל-כך עם סאונד מסויים. אז החלטנו לפתוח את VINI VICI".

 

מתי התחלתם לתקלט בפסטיבלים הגדולים בארץ?
"הכל קרה די מהר, אנחנו קיימים בסה"כ 4 שנים, חצי שנה מהיום שהתחלנו כבר היינו ביוניטי ובפסטיבלים גדולים אחרים בישראל".


זה שיש כאן קהילת טראנס כל-כך גדולה וחזקה זה בטח הופך דברים לקלים יותר

"לגמרי, זה כמו שבהולנד קל יותר עם האוס כי יש להם חממה של זה ובארה"ב עם ההיפ-הופ, אצלנו זה הפסיי טראנס. זו מדינה קטנה, אחד עוזר לשני ומכיר את השני ואם אתה מביא מוצר טוב ומספיק רעב, יש לך הרבה סיכויים טובים להצליח".

 

 
VINI VICI
VINI VICI צילום : יח"צ
 

ב-2015 הצמד כבר היה מוכר מאוד בעולם הפסיי טראנס עם מעל ל-200 הופעות ברחבי העולם אך ב-2016 הגיעה הפריצה הגדולה שפרסמה את הצמד גם מחוץ לקוטלי הז'אנר. זה קרה בזכות שיתוף פעולה עם אחד מהאמנים הכי מפורסמים ובולטים במוזיקה האלקטורנית, ארמין ואן ביורן.

האם ארמין פנה אליכם?
"האמת שכולם חושבים שהוא פנה אלינו כי זה סיפור הסינדרלה הקלאסי - ה-DJ הגדול פונה ל-DJ הקטן אבל במקרה הזה ראינו שהוא מנגן אותנו המון ברדיו ובסטים שלו אז פנינו אליו".

 

ואיך היה לעבוד עם מישהו בסדר גודל של ארמין ואן ביורן שהוא שם דבר במוזיקה האלקטורנית?
"בהתחלה זה מפחיד, ארמין הוא סוג של אלוהים בז'אנר האלקטרוני ואתה די נזהר עם מה שאתה אומר, אתה לא רוצה לפגוע באגו שלו מצד אחד אבל גם לא למכור את האמת האומנותית שלך. אבל האמת שארמין היה ממש נחמד מקצוען וחסר אגו. הוא היה יותר Open Minded (ראש פתוח) מאיתנו, הוא מאוד בא לקראתנו ולרצון שלנו לעשות משהו שקרוב יותר לסאונד שלנו. גם בדרכי הפעולה הוא בא לקראתנו, אצלו הכל מסודר, ונקי, יש סדר עבודה בלייבל אבל אנחנו רצינו לשמור על הסגנון האינדי שלנו גם בדרך בה רצינו לחלוק את המוזיקה שלנו".

 

שנה שעברה ניגנתם בטומורולנד, איך היה?
"ניגנו בבמה יחסית קטנית של פסיי טראנס וממה שראינו היו לי ציפיות נמוכות אבל המקום היה פשוט מפורק. כשסיימנו במשך 15 דקות לא הפסיקו לצעוק לנו "One More Song", ירדנו וחיבקנו את הקהל מרוב ההתרגשות וזה היה אחד הדברים הכי מרגשים בקריירה שלנו".

 

לפני כמעט שבועיים ניגנתם באולטרה מיאמי וגם שם קיבלתם ביקורות מאוד חיוביות על הסט
"הסט באולטרה היה מטורף. תכננו כל שניה בו ואני יכול להגיד שמהרגע שירדנו היה נחיל של הצעות לשיתופי פעולה, הצטרפות ללייבלים והצעות מפתות אחרות. באמת שהיה לא פחות ממדהים, אחת ההפקות המדהימות בעולם".


בהמשך השנה תנגנו בבמה השנייה הכי גדולה בטומורולנד ולשם צפויים להגיע בערך 1000 ישראלים, איך אתם עם התמיכה הכל-כך גדולה של הקהילה שמגיעים לכל הפסטיבלים בכל העולם?
"אנחנו מתים על זה, אנחנו ציונים ואוהבים את המדינה, את ההיסטוריה והאנשים וכל פעם שאנחנו רואים דגל אנחנו גאים, כן ירבו".

 

 

למרות התמיכה הגדולה מהקהל, בראיון נשמעה הרבה ביקורת על הפרגון מישראל, בעיקר מצד התקשורת:

"בברזיל למשל כשיש להם כוכב, כולם מאחוריו, פרגון ללא סוף וכל אומן שעולה מקבל הכל. הלוואי שילמדו כאן להעריך ולפרגן".

 

אז אתם לא חושבים שמפרגנים לכם מספיק?
"הקהל מפרגן אבל על התקשורת אין בכלל מה לדבר, הכל יח"צ ומשרדי פרסום. זה די מביך. "מה קשור״ (מתים עליהם) מופיעים בסינגפור מול אלף איש וזה מקבל אייטם, אנחנו מופיעים באולטרה מיאמי מול 20,000 או באמסטרדם מול 40,000 איש ואף אחד לא יכתוב על זה. אנחנו אף פעם לא באמת כיוונו לתקשורת אבל קצת פרגון לא יהרוג אף אחד".

 

 

היצוג של ישראל הוא משהו נורא בולט אצלכם, האם זה יצר לכם בעיות בחלק מהמקומות?
"ממש לא, עד היום נתקלנו רק בתמיכה חמה ואוהדת מהמארגנים והקהל".

 


הצמד שמככב על במות בכל העולם, רואה בעצמו ובשאר היוצרים בז'אנר כסוג של שגרירים של ישראל:


"המון מהדגלים של ישראל שאתם רואים בפסטיבלים הם לא של ישראלים. חצי מהפעמים זה אנשים שמכבדים אותנו ומביאים את הדגל שלנו וזה משהו שבארץ לא שמים לב אליו. הסצנה של הפסיי טראנס היא השגרירות הכי טובה שיש לישראל, יותר מבר רפאלי ויותר מכולם, אלו השגרירים הכי טובים למדינה. יש כל-כך הרבה DJ'S מצליחים שעושים יחצנות נהדרת למדינה".


הפסיי טראנס לאט לאט יותר חודר למיין סטרים ומשתלט על הז'אנר, אתה רואם אותכם מובילים במה של טומורולנד או אולטרה בקרוב?
"Never Say Never, אנחנו כמובן מכוונים לזה ורוצים את זה ואני גם מאמין שזה יקרה. ניגנו כבר בבמה המרכזית ב-ASOT באמסטרדם, משהו שאף אמן ישראלי לא עשה. בטומורולנד ,אולטרה ו-EDC אנחנו כבר בבמה השנייה הכי גדולה. אני יכול להגיד שלפני כמה שנים הלייבלים הגדולים לא ידעו מה זה פסיי טראנס היום הם פשוט מבקשים את זה ולא רק מאמנים של פסיי טראנס אלא אפילו מאמנים שלהם שמזוהים עםEDM מובהק. נראה שזה מהז'אנרים החמים ביותר בעולם כרגע ואם זה ימשיך ככה אני מאמין שגם אנחנו, כחלק ממובילי הז'אנר, נקבל במות מרכזיות".

 

 

 

 
VINI VICI
VINI VICI צילום : יח"צ
 

אתם באמת מאוד מזוהים עם הפסיי טראנס אבל מה עם ז'אנרים אחרים, יעניין אותכם לנסות ולגעת בהם?

"זו שאלה שאנחנו מתחבטים איתה כל יום. מצד אחד אנחנו אוהבים את הפסיי טראנס וחיים אותו ורוצים להישאר נאמנים אליו. אבל מצד שני מוזיקה טובה זו מוזיקה טובה ובא לנו להתנסות בעוד דברים ולקחת את זה לשלב הבא. אני מאמין שנעשה ניסיונות ונראה איך זה יתקבל. אנחנו מאמינים גדולים בקונספט ותמיד חושבים על חדשנות על ואיך ולהמציא את עצמנו מחדש".

 

מה ההשפעות המוזיקליות שלכם?

"אנחנו מושפעים מהכל - מקלאסיקות טראנס ועד טכנו ודיפ האוס, ואפילו הרכבים כמו מובי, קימיקל בראדרס, פרודגי..., וכמובן פסיי טראנס שזה השורשים שלנו. אנחנו מנסים לשמור על ראש פתוח".


עם מי הכי הייתם רוצים לעבוד?

"נגיד את זה ככה, השילוש הקדוש של המוזיקה מבחינתנו הם בוב מארלי, דאפט פאנק ורדיוהד. עם בוב מארלי לצערנו לא ייצא לנו כבר לעבוד אבל אולי (בתקווה) עם הבנים שלו. דאפט פאנק ורדיוהד זה חלומות עצומים אבל עם כל מה שקורה היום אי אפשר לדעת. מהאמנים שיותר ריאלי שנעבוד איתם - סקרילקס, KSMHR, פאט בוי סלים ומובי אבל גם הם עדיין בגדר חלום".

 

מפתיע שלא ציינתם את טייסטו

"יש לנו המון כבוד והערכה אליו אבל לא נראה לנו שהוא במקום של ליצור טראנס כבר המון זמן".

 

הכינוי שדבק לכם בארץ הוא "אינפקטד מאשרום החדשים". מה עם שיתוף פעולה איתם?

"לא ידענו שזה הכינוי אבל זה מחמיא. תמיד היינו ותמיד נהיה מעריצים של אינפקטד, הם השפיעו ועדיין משפיעים עלינו ויש לנו את כל הכבוד והערכה אליהם. אנחנו חושבים שהם אמנים מטורפים ובניגוד להרבה אמנים אחרים הם היו מספיק אמיצים לנסות דברים חדשים ולפרוץ למקומות חדשים ויש לנו המון הערכה לזה. היו דיבורים על שת"פ אבל זה נפל בין הכסאות, אני מאמין שזה יכול להיות ואולי עוד יקרה בעתיד".

 

מה הלאה? שירים חדשים? אלבום חדש? שיתופי פעולה?

"יש שיתוף פעולה מאוד מעניין בדרך, משהו בינלאומי גדול ויש עוד כמה תכנונים שאם הם יצאו לפועל זו כבר תהיה קפיצה לשלב הבא. לגבי אלבום אנחנו לא חושבים על זה כרגע כי ברגע שנביא אלבום אנחנו רוצים שהוא יהיה עם אימרה חדשה ויצביע על איזשהי תפנית במוזיקה. כרגע להביא אלבום שדומה לסינגלים שלנו מרגיש חסר טעם".


בשבת הבאה (15.4) אתם מופיעים כאן בישראל באומן 17, מה מצפה לקהל שלא מכיר אותכם?

"הולך להיות אירוע מגניב. W&W שמגיעים הם אמנים שאנחנו מעריכים מאוד ואני מאמין שהם יעשו משהו מדהים. אנחנו נבוא עם המון מאש-אפים ומוזיקה חדשה ועם המון אנרגיות חיוביות. השם של האומן 17 הולך לפניו ואנחנו בהחלט מחכים לערב הזה ולקהל המקומי".כרטיסים למופע הקרוב של הצמד ב-15.04 באומן 17 ניתן לקנות באתר מגה-טיקטס

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.