פרסום ראשון: אחד ממבצעי הלינץ' ברמאללה שוחרר מן הכלא

 
עודכן 19:32 29/03/2017

בית המשפט הצבאי הורה לשירות בתי הסוהר לשחרר מידית את חאתם חליל מרארי, שריצה עד כה 15 שנות מאסר לאחר שהורשע בגרימת מותו של אחד צחיילי המילואים בלינץ' שהתחולל באוקטובר 2000. הסיבה לשחרור: קושי ראייתי שהוביל לשינוי סעיפי העבירות בכתב האישום

 
 
 
 
 

בית המשפט הצבאי הורה הערב (רביעי) לשירות בתי הסוהר לשחרר באופן מידי את חאתם חליל מרארי, אחד המחבלים שביצעו את הלינץ' ברמאללה באוקטובר 2000, אז נרצחו חיילי המילואים ואדים נורז'יץ ויוסי אברהמי.

 

מזה 15 שנים שמרארי מרצה עונש מאסר לאחר שהורשע בגרימת מותו של אחד החיילים. במהלך השנים היה קושי ראייתי נגדו ולכן הוחלט לשנות את כתב האישום ואת העבירות שבהן הוא הואשם לירייה לעבר אדם והחזקת נשק ללא היתר, עבירות שהמאסר בגינן מצטבר לכדי 11 שנים.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

המחבלת משער שכם - אם הנהג שנהרג מירי מג"ב שזוהה בטעות כמחבל

ביהמ"ש העליון הוציא צו עיכוב לריקון מכל האמוניה בחיפה

בסוף השבוע הבא: שיבושים בתנועת הרכבות באזור תל אביב

 

היום נסגרה עסקת טיעון שבה הוחלט כי מרארי ירצה 11 שנות מאסר, ובשעות האחרונות הורה ביהמ"ש הצבאי לשירות בתי הסוהר לשחררו מידית. "שמעתי על זה פעם ראשונה מהתקשורת", אמר רועי אברהמי, בנו של יוסי אברהמי, "עבור 17 שנים ובמקרה שבו אני אמשיך להתעסק באותם נבלות אני לא אתקדם הלאה. לא משנה מה יעשו, אבא שלי עדיין לא יחזור".

 
אחד ממבצעיו ישוחרר ממעשיו. הלינץ' ברמאללה (ארכיון)
אחד ממבצעיו ישוחרר ממעשיו. הלינץ' ברמאללה (ארכיון) צילום : ללא קרדיט
 

הלינץ' ברמאללה זכור אחד האירועים הקשים ביותר מהאינתיפאדה השנייה. נורז'יץ ואברהמי נסעו בכביש 433 והגיעו בטעות לתוך רמאללה לאחר שרצחו את מחסום ביתוניא. בעקבות לוחית הרישוי הצהוב של רכבם, הם זוהו על ידי המקומיים כיהודים. הפלסטינים החלו ליידות עליהם אבנים ולחסום ודרכם, כששוטרים פלסטינים שהגיעו למקום דרשו מהם להתלוות אליהם לחקירה בתחנת המשטרה, זאת בזמן שהם הצמידו רובים לראשיהם ונטלו את נשקיהם האישיים.

 

כשהגיעו לתחנת המשטרה, השוטרים הובילו את החיילים למשרד המפקד שבקומה השנייה, למרות הוראה שניתנה להם, פתח אחד השוטרים את דלתות המשרד והמון זועם מילא את משרד התחנה. ההמון, יחד עם יותר מ-10 שוטרים, נקטו כלפי החיילים באלימות קשה מאוד והכו אותם למוות באלות, מוטות ברז וחפצים קהים, ואף דקרו אותם מספר פעמים.

 

נורז'יץ הושלך מהקומה השנייה כשהוא הפוך ואברהמי הושלך דרך הדלת. ההמון גרר את השניים לכיכר מנרה שבעיר והמשיך להתעלל בגופותיהם. הלינץ' תועד על ידי הטלוויזיה האיטלקית ועורר סערה רבה ברחבי העולם.

 

בווידאו: חוזרים אל הלינץ' הנורא ברמאללה >>

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.