מנהיג משמרות הצניעות לחדשות 10: "לפעמים צריך לטפל בעבירות מין בתוך הקהילה"

 
עודכן 02:11 28/03/2017

עשרות פנקסים קטנים החזיק בביתו איש משמרות הצניעות של העדה החרדית ובהם פרטים על מקרים רבים של עבירות מין בתוך הקהילות החרדיות - ושמות חשודים. האירועים טופלו בתוך הקהילה והוסתרו מהמשטרה. היום פשטה המשטרה על בתיהם של החשודים. בראיון לחדשות 10 מצדיק איש משמרות הצניעות את קשר השתיקה בתוך הקהילה: "זה סקס, לא רוצים ללכת עם זה למשטרה"

 
 
 
 
 

22 בני אדם נעצרו אמש (שני) בחשד לביצוע עבירות מין בקטינים ונשים. האירועים לא דווחו על פי החשד באישור ובהסכמת משמרות הצניעות.

 

האחרונים אספו מידע אודות החשודים בפגיעה מינית וניהלו נגדם הליך פנימי שבסופו החליטו מה החשודים צריכים לעשות בשביל שהאירוע לא יועבר לטיפול המשטרה. ברוב הפעמים הורו לחשודים לקבל טיפול אצל גורמים בקהילה.

 

"לפעמים צריך לטפל בעבירות מין בתוך הקהילה. זה סקס, לא רוצים ללכת עם זה למשטרה", מסביר משה קיוויתי מנהיג משמרות הצניעות בראיון לחדשות 10.  קיוויתי החזיק בביתו עשרות פנקסים ובהם פרטים על מקרים רבים של עבירות מין בתוך הקהילות החרדיות, אך לא דיווח על כך למשטרה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

ההצתה בדומא: סבו של אחמד דוואבשה הלך לעולמו

יו"ר הקואליציה ביטן: "הליכוד רוצה את סגירת התאגיד"

דובר הבית הלבן על מעצר ההאקר הישראלי: האשימו את הימין לשווא, טראמפ צדק

 

רפ"ק אביעד בלמס התייחס לחקירה המתנהלת ומסר כי "במהלך החקירה נודע כי בתוך החברה החרדית ישנו ארגון ששמו "טוהר המחנה", משמרות הצניעות, שהמקרים מגיעים לידיעת הארגון והוא זה שמחליט לא להעביר את המידע למשטרה ולסגור את הטיפול בתוך הקהילה החרדית. החלטנו לשים קץ לתופעה זו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.