שני נאשמים הורשעו בניסיון החיסול של אלי טביב

 
עודכן 16:40 23/03/2017

שירן דהרי (קסטרו) וישראל חיים (קדושים) הורשעו על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בניסיון חיסולו של בעלי קבוצת בית"ר ירושלים בקיץ 2015. לפי הסדר טיעון שהושג בין הצדדים, השניים הודו במעשיהם. טביב נפגע באורח קל בלבד בניסיון החיסול

 
 
 
 
 

צפו: אלי טביב מדבר על הכל בראיון בלעדי לחדשות 10 >>

 

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (חמישי) במסגרת הסדר טיעון שני נאשמים בניסיון החיסול של איש העסקים הידוע אלי טביב, מבעלי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים.

 

לפי כתב האישום שהוגש נגד ישראל חיים (קדושים) ושירן דהרי (קסטרו) ביולי 2015, בו הודו השניים במסגרת הסדר טיעון, הם קשרו עם נאשם אחר בפרשה כדי לגרום למותו של טביב. לפי התוכנית, חיים יספק קטנועים וקסדות לדהרי והנאשם הנוסף, בה הם ישתמשו כדי לסרוק את סביבת ביתו של טביב - וכן כדי לירות בו למוות.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

כתבי אישום הוגשו נגד שלושת החשודים בניסיון החיסול של אלי טביב

מגעים להסדר טיעון: שנתיים בכלא לנאשמים בניסיון החיסול של אלי טביב

 

בפברואר 2015, חיים והנאשם השלישי רכבו על אופנוע בסמוך לביתו של טביב שבכפר שמריהו כדי לבחון את סביבת ביתו כדי שיוכלו להוציא לפועל את תוכניתם. דהרי והנאשם השלישי בפרשה תכננו לרכב על קטנוע כשברשותם יהיו קסדות וכפפות שיסתירו את זהותם ואקדח טעון בידיהם. הם סיכמו כי הנאשם השלישי ודהרי ירכבו על הקטנוע, כשדהרי יישא עליו אקדח, ייגש אל ביתו של טביב ויירה בו למוות.

 

 
שרד ניסיון חיסול. אלי טביב
שרד ניסיון חיסול. אלי טביב צילום : דף הפייסבוק של בית"ר ירושלים
 

ב-28 בפברואר 2015, טביב הגיע לאצטדיון פתח תקווה כדי לצפות במשחק של קבוצתו נגד קבוצת הפועל פתח תקווה. בסיום המשחק עזב טביב את האצטדיון ונסע ברכבו לכפר סבא, כשבמקביל הגיעו הנאשמים לביתו של טביב, שהגיע למקום בסביבות חצות. לאחר שטביב החנה את רכבו, הם הגיעו בסמוך לביתו של טביב, שהבחין בקטנוע החשוד - וחשדו התעורר. הוא הטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג, כשהקטנוע עצר מטרים ספורים מרכבו של טביב. אז ירד ממנו הנאשם השלישי, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך חלון הנהג.

 

לאחר הירי, השניים נמלטו מהמקום עם הקטנוע עליו נסעו. טביב הצליח לחמוק מהכדורים ורק נפגע פגיעה קלה בזרועו. לאחר שביצעו את מעשיהם, השלושה נפגשו בנקודת מפגש שקבעו מראש, שם הם הסירו את בגדיהם, הכפפות שלהם והקסדות שלבשו בניסיון החיסול - ושרפו אותם כדי למחוק ראיות.

 

כאמור, השניים הודו במעשיהם במסגרת הסדר טיעון. ישראל חיים הורשע במתן אמצעים לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט ובקשירת קשר לביצוע פשע (רצח). שירן דהרי הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע (רצח). השניים עתרו במשותף לעונש של שנתיים מאסר בפועל ומאסר על תנאי לכל אחד מהם, כשאופנוע של חיים, ששימש לביצוע העבירות, יחולט.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.