התקיפה בסוריה: בכיר חיזבאללה נהרג; הסורים: "הפלנו מטוס ישראלי"

 
עודכן 12:34 17/03/2017

רשת אלג'זירה מדווחת כי בדיע חמייה, בכיר בארגון חיזבאללה נהרג בתקיפת צה"ל הלילה. במקביל הודיע צבא סוריה כי הופל מטוס אחד מתוך ארבעה מטוסים של חיל האוויר שנכנסו למרחב האווירי של המדינה, בצה"ל הכחישו את הדברים. תחקור האירוע נמשך – ככל הנראה מערכת ה"חץ" פעלה כראוי

 
 
 
 
 

בכיר חיזבאללה, בדיע חמדייה, נהרג בתקיפת חיל האוויר הישראלי הלילה (שישי) בסוריה, כך דיווחה רשת "אל-ג'זירה. בתוך כך הודיע צבא סוריה כי הצליח להפיל מטוס שהשתתף בתקיפה, בצה"ל הכחישו את הדיווח. במקביל ממשיך צה"ל בתחקור האירועים שהביאו לשיגור טיל "החץ" שנחת בשטח ירדן.


"ארבעה מטוסי קרב ישראליים תקפו בשעה 2:40 לפנות בוקר", כך נכתב בהודעת צבא סוריה שמאשרת את התקיפה. "המטוסים חדרו לתחום האווירי הסורי מכיוון לבנון ותקפו מתקן צבאי ליד תדמור בפאתי חומס", כך בהודעה. "התוקפנות הציונית הברורה הזו באה לתמוך בכנופיות דאע"ש ושאר הטרוריסטים בסוריה", נכתב בהודעת הצבא, "צבא סוריה ימשיך לעמוד בנחישות בפני כל ניסיונות תוקפנות של הציונים".

הסורים הוסיפו כי טיל נגד מטוסים שנורה לעבר חיל האוויר פגע וגרם להפלת אחד המטוסים בשטח סוריה. בצה"ל הכחישו את הדיווח והודיעו שלא היה איום לכלי טיס בשום שלב.  "הנ"מ שלנו ירה לעברם, מטוס אחד נפל בשטח סוריה והשאר ברחו", כך בהודעת צבא סוריה.

 

 
נפל טיל ה"חץ" שאותר בשטח ירדן (הלילה)
נפל טיל ה"חץ" שאותר בשטח ירדן (הלילה) צילום : ללא קרדיט
 

לחדשות 10 נודע כי בתקיפת חילל האוויר השתתפו מטוסי F-15I המכונים "רעם", וכי נורו לעברם טילי נ"מ סוריים מסוג מתקדם, ככל הנראה מדגם SA-3. טיל ה"חץ" שוגר  כיוון שהמערכות חישבו כי אחד מטילי הנ"מ עומד ליפול בשטח ישראל.

 

עוד נודע כי שום רסס לא נפל בשטח ישראל, כאשר נפל של טיל ה"חץ" אותר באזור העיר אירביד שבצפון ירדן. מצה"ל נמסר כי תחקור האירוע מתבצע בשיתוף עם הירדנים. הודעת צה"ל המאשרת את שיגור ה"חץ" היא הודאה ראשונה לשימוש מבצעי בו.

 

מוקדם יותר נודע שצה"ל תקף הלילה משלוח נשק מתקדם לחיזבאללה בסוריה, כאשר במהלך הפעילות נורו טילים נגד מטוסים לעבר מטוסי חיל האוויר, שלא נפגעו. לאחר שיגור ה"חץ" נשמעה אזעקה במועצה האזורית ערבות הירדן, גורם בצה"ל אמר כי הסיבה לאזעקה היא הפעילות הישראלית.

 

האזעקה נשמעה בסביבות השעה 2:43 במספר יישובים במועצה הגובלת בגבול עם ירדן. לפי סוכנות הידיעות "רויטרס", שני עדים מהאזור דיווחו כי שמעו פיצוצים זמן קצר לאחר שהאזעקה הופעלה. לפי דובר צה"ל, בשום שלב לא נשקפה סכנה לכוחותינו ולתושבי האזור.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.