המשטרה הסירה בובה של חייל חרדי שנתלה בירושלים: "הסתה פרועה"

 
עודכן 14:41 13/03/2017

בובה של "חרדי קל דעת" בדמות חייל צה"ל נתלתה בירושלים בסמוך לבניין מגורים. המשטרה הסירה את הבובה ופתחה בחקירה. השר גלעד ארדן התייחס לתקרית ואמר כי הוא "מצפה מהמשטרה לעשות הכל כדי להביא לדין את העבריינים"

 
 
 
 
 

המשטרה הסירה היום (שני) מרחוב יחזקאל בירושלים בובה שנתלתה בדמות חייל צה"ל ועליה כיתוב 'חרד"ק החוצה'.

 

בובת החרד"ק שהוסרה (ראשי תיבות של "חרדי קל דעת"), הועברה לבדיקת המעבדות לזיהוי פלילי, במקביל פועלת המשטרה אל מול פרקליטות המדינה לפתוח בחקירה בגין הסתה. מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את תופעת ההסתה כנגד חיילים חובשי כיפה על רקע שירותם בצה"ל והם יפעלו למצוי החקירה והעמדה לדין של כל המעורבים".

 

>> לכתבות נוספות בנושא גיוס חרדים:

בעזרת השיימינג: תיעוד מיוחד של חוג בית נגד גיוס חרדים

מאות חרדים הפגינו במחאה על מעצר עריק, 48 נעצרו

 

השר גלעד ארדן הגיב בעמוד הטוויטר שלו לתקרית: "אני מזועזע מתמונות החיילים התלויים באזור שכונת מאה שערים. מצפה מהמשטרה והפרקליטות לעשות הכל כדי לחקור ולהביא לדין את העבריינים המתועבים".


יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג קרא למצות את הדין עם המעורבים בתליית הבובה: "מה שהחל כקמפיין מבזה הפך הבוקר להסתה פרועה שקוראת באופן ברור לפגיעה בחיילי צה"ל החרדים".

 

ח"כ איילת נחמיאס ורבין ממפלגתו המחנה הציוני הוסיפה: "מדובר במעשים שיש בהם הסתה לרצח ברורה וחד משמעית נגד ציבור שבחר לתרום למדינה ולשרת בצה"ל".

 

 
הפגנת החרדים בכביש 1 לפני חודש נגד מעצר עריק
הפגנת החרדים בכביש 1 לפני חודש נגד מעצר עריק צילום : נתיבי ישראל
 

כזכור, בחודש שעבר התרחשה מחאה של בחורי ישיבה חרדים בעקבות מעצרו של חייל חרדי שערק מצה"ל, כאשר המוחים השתייכו לפלג הליטאי-חרדי של הרב שמואל אוירבך.

 

ההפגנות גלשו לאלימות בין המפגינים למשטרה ובמקרה אחד גם הותקפה חיילת שעברה בסמוך. בעקבות ההפגנות, שר הביטחון, הורה לשקול עצירת תקצוב הישיבות של הרב אוירבך.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.