ללדת מוכנה: מה כדאי להספיק לעשות לפני הלידה

 
עודכן 11:41 13/03/2017

רשימת קניות לתינוק שעומד להיוולד, סיור בבתי חולים ובעיקר מנוחה ואכילה נכונה - הם רק חלק מההמלצות שיעזרו לך להגיע מוכנה ללידה

 
 
 
 
 
צילום : שאטרסטוק
 

חברה אמרה לי פעם שאת אף פעם לא יכולה להיות באמת מוכנה ללידה ראשונה. את יכולה לשמוע סיפורים של חברות, לקבל עצות והמלצות, לייצר רשימות, לעשות קניות וסידורים ובכל זאת, להגיע ללידה ולהבין ששום דבר מזה לא קרוב למה שחשבת.

 

לפני שילדתי את מיכאל, הבן הגדול שלי, העברתי חצי שנה בכתיבת רשימות. אספתי אינפורמציה מחברות ומהאינטרנט, ייצרתי רשימה לכל דבר: שמות, אופציות לרופאים מוהלים, חנויות טובות לקניות, רשימה לבית החולים, רשימת קניות לתינוק, רשימת בקשות מהרופאים ללידה ועוד ועוד. ככל שקרב מועד הלידה הרגשתי שלמרות המוכנות הטכנית, רגשית אני לא שם.

 

בשבוע של הלידה החדר היה מסודר, הדברים עמדו במקום, הבגדים, המצעים, המגבות ושאר הטקסטילים היו מכובסים, היה לי תיק מוכן לבית החולים, שמות אופציונליים, רופא מוהל מועדף ובעיקר רצון חזק להיות אחרי זה. אני מודה כשכשחזרתי הביתה עם מיכאל, אחרי שבוע אשפוז בגלל הניתוח הקיסרי שעברתי, הרגשתי שההכנות עזרו לי. העובדה שחזרתי לבית מסודר ולחדר מוכן, לארונות מלאים אוכל וחפצים לתינוק הקלו עלי את ההסתגלות.


הלידה השניה שלי, שעברה בניתוח קיסרי חירום, תפסה אותי לא לגמרי מוכנה והבטחתי לעצמי, שאם אחליט לעשות ילד נוסף, אחזור לרשימות הישנות והטובות שלי, אלו שעברו מחברה הריונית לחברה הריונית אחרת ועזרו להן להגיע מוכנות, לפחות לוגיסטית, ללידה.

 

 
צילום : פוטוליה
 

אז הנה כמה המלצות שיעזרו לך להגיע קצת יותר מוכנה ללידה:

 

1.הכיני לך רשימה של כל הדברים שאת צריכה עבור התינוק, החל ממיטה, שידת החתלה ועגלה, דרך מנשא ואוניברסיטה, דרך בגדים מכל הסוגים, שמיכות ומגני ראש ועד אלכוהול לחיטוי הטבור, משחת החתלה ומוצצים. התייעצי עם חברה מנוסה ובקשי שתגיד לך במה היא באמת השתמשה ומה היה מיותר לה, כך תוכלי לדייק את הקניות אחר כך.

2.התכונני ללידה: הרשמי לקורס הכנה ללידה (במידה שזה ילד ראשון), עשי סיורים בבתי חולים ובחרי איפה את רוצה ללדת ואיך, הכיני תיק מסמכים מעודכן של מעקב ההריון וכל מסמך רלוונטי למצבך הבריאותי ולמצב העובר ותבדקי את הזכויות שלך כיולדת בביטוח לאומי.

3. אם את מאלה שמעדיפות לחכות ללידה לפני שאת קונה/מקבלת הכל ולפני שמסדרים חדר, עשי לך תוכנית מסודרת בראש ואולי אפילו במחברת, כולל שרטוט איך יראה החדר, איפה כל רהיט יעמוד ואיפה מניחים כל דבר, מרמת כורסת הנקה ועד שמיכות לעגלה וסיירי בחנויות לבחירת הציוד או אף להזמנה שלו מראש.

4. גבשי לך מערך תמיכה לתקופה הראשונה שלאחר הלידה: מישהו שיוכל להביא אוכל מבושל ומוכן, סיוע בנקיון, עזרה בשמירה על התינוק למספר שעות בשבוע כדי שתוכלי לנוח או לצאת לסידורים וכד'.

5. תנוחי, תאכלי טוב ותדברי עם אנשים וגורמים שמרגיעים אותך, כדי להגיע כמה שיותר רגועה ללידה.

 

בשעה טובה!

 

 
צילום : פוטוליה
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.