השר דרעי מגבה את הרב לוינשטיין: "לא מפחד לומר את האמת"

 
עודכן 11:47 09/03/2017

שר הפנים מגבה את התבטאויות הרב יגאל לוינשטיין בנוגע לגיוס נשים דתיות לצה"ל. "מאז קום המדינה, פסיקת ההלכה היא שלבנות אסור להתגייס", אמר דרעי לגל"צ. האלוף במיל', ד"ר יום טוב סמיה, הגיב גם כן לסערה וכינה את דברי הרב "פרימטייבים ושוביניסטיים"

 
 
 
 
 
הצבא נהיה יותר גרוע עבור בנות. שר הפנים דרעי
הצבא נהיה יותר גרוע עבור בנות. שר הפנים דרעי צילום : חיים צח, לע"מ
 

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי גיבה הבוקר (חמישי) את ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, שהתבטא בחריפות נגד גיוס נשים לצה"ל.


בראשית דבריו בראיון לגלי צה"ל אמר השר דרעי כי דעת ההלכה כפי שנפסקה היא כדעתו של הרב לוינשטיין, "מאז קום המדינה על ידי כל גדולי ישראל, כל רבני ישראל, היא שלבנות אסור להתגייס לצבא".

 

השר דרעי הוסיף ואמר על הרב לוינשטיין כי הוא משבח אותו שאינו לא מפחד לומר את האמת. "ממה שאני מתרשם, מדובר באדם איכותי מאוד, מאמין מאוד בצבא ורואה בזה אידיאולוגיה גדולה מאוד. מבחינה הלכתית, לצערי הרב, האיסור נהיה יותר גדול בגלל שבנים ובנות משרתים יחד בצבא והדברים ידועים ומפורסמים".

 

האלוף במיל', ד"ר יום טוב סמיה, הגיב גם כן לסערה וכינה את דברי הרב "פרימטייבים ושוביניסטיים": "האמירות נגד שילוב נשים בצבא מסוכנות לחוסנו של צה״ל ולחוסנה הלאומי של ישראל! בוודאי כשהן מגיעות מצד רבנים עם כל כך הרבה השפעה וכוח".

 

לכתבות נוספות בנושא "גיוס החיילות הדתיות" בחדשות 10:

"שיגעו לנו את הילדות, מי יתחתן איתן?": הרב לוינשטיין נגד שירות נשים בצה"ל

החיילות הדתיות נגד הרב לוינשטיין: "הוא פשוט מנותק מהמציאות"

דובר צה"ל על דברי לוינשטיין: "דברים לא ראויים"


 
הרב יגאל לווינשטיין בכנס ליב"ה
הרב יגאל לווינשטיין בכנס ליב"ה צילום : חדשות 10
 

קודם לכן התייחס ראש אגף כוח אדם ודובר צה"ל, אלוף מוטי אלמוז  לדברים מעוררי המחלוקת שאמר ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, בנוגע לגיוס בנות לצה"ל.


אלמוז סרב להתייחס לאמירות עצמן, אותן כינה "לא ראויות", וביקר את תומכי רוח הדברים, שמבקרים את גיוס הנשים. "אתם טועים, צה"ל של כולם, נשים וגברים", כתב בעמוד הפייסבוק שלו, "בני הציונות הדתית היקרים המצויים ביחד עם אחיהם החילוניים בכל שורות הצבא ולוחמות דתיות וחילוניות העומדות על משמר ארצינו, חרדים, בני הדתות השונות- החברה הישראלית כולה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.