חוק המואזין עבר בקריאה טרומית: ח״כ עודה קרע את החוק - והוצא

 
עודכן 13:03 08/03/2017

החוק להגבלת הרעש מבתי תפילה הוביל לדיון סוער במליאה. חברי הכנסת עודה, גנאיים וטיבי קרעו את הצעת החוק. "זו רדיפה נגד הציבור הערבי", אמר עודה. ח"כ אורן חזן התעמת עם חברי הכנסת הערבים, בעוד ח"כ יהודה גליק לא הצביע עם הקואליציה • צפו בתיעוד המהומה

 
 
 
 
 

חוק המואזין להגבלת הרעש מבתי תפילה עבר היום (רביעי) במליאת הכנסת בקריאה טרומית והוביל לסערה רבתי: חבר הכנסת איימן עודה קרע את הצעת החוק והוצא בעקבות כך מהמליאה. עוד קרעו את ההצעה חברי הכנסת מסעוד גנאים ואחמד טיבי מהרשימה המשותפת.

 

״חוק המואזין הוא רדיפה נגד הציבור הערבי, נגד הנוכחות הערבית במרחב ונגד השפה הערבית. חז״ל אמרו שאין גוזרים גזירה על הציבור שאינו יכול לעמוד בה, ואנו לא יכולים לעמוד בגזירה הזאת", אמר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ולאחר מכן קרע את הצעת החוק.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

תיעוד: בעל חנות התכשיטים שהוכה בפטיש, סיכל שוד - והוביל למעצר השודדים

דיווח: איש עסקים ישראלי נרצח במכות פטיש בגאורגיה

סערת "נאום הלוחמות": 28 ראשי מכינות גינו את דברי הרב לוינשטיין

 

"חוק המואזין הוא שיא חדש במופעים הלאומיים והגזעניים מבית היוצר של הימין הקיצוני נגד הציבור הערבי״, הוסיף ח״כ יוסף ג׳בארין במליאת הכנסת לקראת ההצבעה.

 

 
"רדיפה נגד הערבים". ח"כ איימן עודה קורע במחאה את הצעת חוק המואזין
"רדיפה נגד הערבים". ח"כ איימן עודה קורע במחאה את הצעת חוק המואזין צילום : ערוץ הכנסת
 

חבר הכנסת אורן חזן התעמת עם הח"כים הערבים שהתנגדו לחוק. ח"כ רוברט אילטוב וח"כ מוטי יוגב מיוזמי החוק הסבירו כי זהו חוק הומניטרי שנועד לשמור על הסדר ברחובות. "אני מדבר בשמם של אזרחים ערבים רבים", אמר יוגב.

 

מי שלא הצביע יחד עם הקואלציה בעניין החוק במליאת הכנסת הוא ח"כ יהודה גליק מהליכוד. "ישנם פתרונות חלופיים שלא דורשים כיפופי ידיים וכפיה באמצעות חקיקה. צר לי שגורמים פוליטיים מוסיפים נפט למדורת חוסר האמון בין הציבור המוסלמי ליהודי במדינת ישראל על מנת להרוויח קולות בקלפי", אמר גליק.

 

ח"כ זוהיר בהלול זעק מעל בית הכנסת בדמעות כנגד ההצבעה על חוק המואזין: "זוהי מלחמה בין נאורים לחשוכים.
אני וחברי, ח"כ יהודה גליק, כרתנו ברית מוסרית ונלחמנו באמצעות מפגשים עם שייחים ורבנים שחזרו והתנגדו לחקיקה הזו וקראו למציאת מתווה. אני מודיע פה לחברי יהודה גליק - על כל סנקציה שיטילו עלייך, אטיל על עצמי כי הוכחת את האומץ שלך בניגוד לפוליטיקאים הקטנים".

 

 
"מלחמה בין נאורים לחשוכים". ח"כ זוהיר בהלול
"מלחמה בין נאורים לחשוכים". ח"כ זוהיר בהלול צילום : חדשות 10
 

ח"כ ציפי לבני יצאה גם היא נגד הצעת החוק: "חוק המואזין לא נועד למנוע רעש - אלא להפיץ שנאה. הממשלה הזאת תעשה הכל כדי להתסיס את השטח ולהרוס את היחסים בין יהודים לערבים. חוק המואזין הוא כתם ופגיעה קשה במרקם החיים המשותפים פה".

 

כזכור, הצעת החוק שמטרתה להגביל שימוש בכריזה בבתי תפילה, ועתידה לפגוע בייחוד במסגדים, הובילה לסערה במערכת הפוליטית ובמדינות מוסלמיות בעולם מאז שעלה הרעיון להעלותה להצבעה. נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה לפני מספר חודשים לשר האוצר משה כחלון בבקשה שיצביע נגד ההצעה.

 

משרד הווקף הירדני פרסם גם הוא  הודעה לאחר שעבר החוק בוועדת השרים לחקיקה "כל החלטה שיקבל הכיבוש הישראלי בעניין מניעת כריזה במסגדים בירושלים בטלה, אינה מחייבת ואין לקיימה", נמסר בהודעת משרד הווקף.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.