מס על דירה שלישית: בג"ץ הוציא צו על תנאי - יתקיים דיון בהרכב מורחב

 
עודכן 15:44 28/02/2017

השופטת אסתר חיות תקפה את התנהלות המדינה בנוגע לחקיקת חוק מס הדירה השלישית. ההרכב שדן בעתירה קבע כי על המדינה לנמק בפני הרכב מורכב בעוד כחודש מדוע לא לבטל את המס

 
 
 
 
 

המלחמה ביוקר הדיור מקבלת תפנית נוספת. בג"ץ הוציא היום (שלשי) צו על תנאי לפיו על המדינה לנמק מדוע לא יבוטל מס הדירה השלישית.

 

בהתאם להחלטה חדשה של בג"ץ, על המדינה לנמק בפני הרכב מורכב בעוד כחודש, מדוע לא יבוטל המס על דירה שלישית לאחר שבחקיקה נפלו פגמים.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

זעם המשפחות: "רה"מ ושר הביטחון הסתירו וטייחו, מגיעות לנו תשובות"

חקירת הירי בנתניה: זירה מורכבת שמקשה על זיהוי כוונת הרוצח

נתניהו נגד הדוח: "איום המנהרות הוצג בכל חומרתו"

 

בעתירה שהוגשה לבג"ץ נטען בין השאר כי הדיון בסוגיה התנהל בוועדת הכספים במשך שעות ספורות בלילה שבין חמישי לשישי, באופן שלא איפשר להתעמק בסעיפים השונים של החוק.

 

השופטת, אסתר חיות, שעמדה בראש ההרכב שדן בעתירה, תקפה את התנהלות המדינה בנוגע לחקיקת החוק ותהתה האם ישנו צורך לבצע הליך של חקיקה מחדש. שר האוצר משה כחלון עדיין לא הגיב להחלטה.

 

 
בג"ץ הוציא צו על תנאי. דירות (ארכיון)
בג"ץ הוציא צו על תנאי. דירות (ארכיון) צילום : חדשות 10
 

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, שסיעתו עתרה לבג"ץ בנוגע לחוק, מסר בתגובה: "מדובר בהישג דרמטי של האופוזיציה וניצחון גדול של הדמוקרטיה. האמירות החשובות של שופטי בית המשפט העליון בדיון שהתקיים היום הן חיזוק משמעותי למעמד הכנסת בישראל וביקורת חמורה ביותר על הליך החקיקה של החוק כפי שכפתה הקואליציה בגסות וברמיסת כללי המשחק בכנסת".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.