לקראת הכרעה: האם המאגר הביומטרי של ישראל יוקם?

 
עודכן 07:03 23/02/2017

הליכי החקיקה בעניין המאגר הביומטרי נשלמים בימים אלה, ועלולים להיות בעלי השלכות מרחיקות לכת: "המדינה בונה כור, סיכון סייבר אדיר שכולם ינסו לפרוץ"

 
 
 
 
 

האם האח הגדול המקורי מהספר יזכה בישראל לגרסת המציאות? בימים אלה מתקרב להכרעה המאבק על המאגר הביומטרי שיכלול את תמונת הפנים וטביעת האצבע של כל אזרחי ישראל.

 

שר הפנים דרעי תומך במאגר, בתנאי שטביעת אצבע תינתן רק באישור האזרח, הרשות לניהול המאגר הביומטרי מתעקשת על כל הנתונים כולל טביעת האצבע - ובימים הקרובים העניין יוכרע.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

דוח המבקר על המאגר הביומטרי: חלופות לא נבחנו, מיליונים בוזבזו

סערת המאגר הביומטרי: פגיעה בפרטיות או התקדמות נחוצה?

שר הפנים החליט: תיעוד ביומטרי לכל אזרחי ישראל

 

ניר הירשמן, מהתנועה לזכויות דיגיטליות, מוטרד קשות מהעניין. "זה כמו שהמדינה תגיד - 'תנו לי את הססמאות שלכם לג'ימייל, לאאוטלוק, ואני אשמור עליהן מצוין, כמו ששמרתי על סודות האטום והאחרים'. במדינה מספרים שזו פגיעה קטנה בפרטיות כדי לתת יותר ביטחון, אבל בסוף ניפגע קשות בפרטיות וגם לא נקבל ביטחון.

 

 
טביעת אצבע. "ניפגע קשות בפרטיות וגם לא נקבל ביטחון"
טביעת אצבע. "ניפגע קשות בפרטיות וגם לא נקבל ביטחון" צילום : fotolia
 

"בנוסף, המדינה בונה לעצמי איזשהו כור גרעיני, סיכון סייבר אדיר, של מאגר של כל תמונות הפנים וטביעות האצבע בישראל - אני בטוח שיהיו ישראלים רבים שירצו לפרוץ ולקחת אותו", מוסיף הירשמן.

 

הירשמן מבטיח שאם החקיקה תעבור, הם יילכו לבג"צ. "זה איום אמיתי על הדמוקרטיה - פוגעים לנו קשות בזכויות הפרט. אנחנו לא צריכים לשלם את המחיר בסיכון אדיר לביטחון שלנו".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.