חשד להתעללות קשה של הורים בילדם: "חריג, קשה להאמין איזה סבל הוא עבר"

 
עודכן 23:52 18/02/2017

פרופ' אשר ברזילי, מנהל המרכז הרפואי לילדים בבית החולים "שיבא", התייחס לבני הזוג שנעצרו בחשד שהתעללו בבנם – האב באופן מיני והאם באמצעות הזרקת חומרים לגופו. "לא היה לנו ספק שמדובר באנשים שחורגים מהנורמה", אמר • לכל הפרטים על הפרשה הקשה

 
 
 
 
 

"מקרה חריג": פרופ' אשר ברזילי, מנהל המרכז הרפואי "ספרא לילדים" שבבית החולים "שיבא" בתל השומר, התייחס הערב (שבת) למעצר ההורים ממרכז הארץ, החשודים בהתעללות מינית ורפואית בבנם בן הארבע.

 

"לא היה לנו ספק שמדובר באנשים שחורגים מהנורמה", אמר, "מישהו נותן לילד דברים שהוא לא צריך לקבל ובכמויות לא קטנות. לגבי ההתעללות המינית אני מוכרח להגיד שזה נפל עלינו בהפתעה. דבר שלא חשדנו בו. קשה להאמין איזה סבל הילד הזה עבר, פרוצדורות רפואיות בדיקות, סבל אמיתי. קשה".


>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

תושבים בע"מ: המשפחות שרכשו דירות - ולא קיבלו בעלות בטאבו

"משהו קטן וטוב": בני הזוג שיצאו מהקופסה והתחתנו בחתונה חברתית

ג'ודי שלום ניר מוזס: שרה יזמה את הקלטת השיחות עם אחי


 

 
"ההתעללות המינית - בהפתעה". בית החולים "שיבא"
"ההתעללות המינית - בהפתעה". בית החולים "שיבא" צילום : חדשות 10
 

המקרה החל לפני מספר חודשים, כאשר ההורים הביאו את בנם לבית החולים "שיבא", כשהוא סובל מתסמינים שונים. הוא עבר שם בדיקות נרחבות, הליכים פולשניים - אולם גם כשמצבו השתפר והוא השתחרר לביתו, הוא חזר מהר מאוד לביה"ח עם תסמינים אחרים.

 

בשלב הזה עלה בקרב הצוות הרפואי החשד שאחד ההורים לוקה ב"תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח". זוהי תסמונת נדירה, שמתבטאת בכך שהאדם שסובל ממנה יפגע בחסר ישע שנמצא תחת אחריותו, בכוונה על מנת לזכות בתשומת לב ובאמפטיה מהצוות הרפואי ומהסביבה.

 

לאחר שהחשד עלה, הצוות הרפואי פנה למשטרה, הותקנו מצלמות בחדר האשפוז של הילד ואז התברר שהתחושות של הצוות היו נכונות. האם תועדה כשהיא פוגעת בבנה בן ה-4, בין היתר על ידי מתן חומרים שמחמירים את מצבו הרפואי. בנוסף לכך, הצוות הרפואי הוכה בתדהמה כאשר המצלמות תיעדו את האב מתעלל מינית בפעוט. ההורים הובאו היום לדיון בהארכת מעצרם.

 

עו״ד חגית רחמני, מייצגת את ההורים מטעם הסנגוריה הציבורית:

 

 

 

"מדובר בבני זוג צעירים שמוצאים את עצמם לראשונה עצורים. האם מכחישה את כל החשדות כנגדה. מדובר באם מסורה לילדיה, שמטפלת בחמישה ילדים. מעולם לא היו טענות כנגדה. כל המשפחה מוכה כרגע בתדהמה לנוכח הפרסומים התקשורתיים בעניין", אומרת עו"ד חגית נחמני המייצגת את ההורים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.