כך פעלה רשת הפסיכיאטרים שזייפה חוות דעת לטובת פטורים מגיוס

 
עודכן 21:48 12/02/2017

תיעוד: המעצר שהוביל לחשיפת הרשת שעזרה להשיג פטורים משירות בצה"ל תמורת תשלום. ארבעה פסיכיאטרים בכירים נחקרו במסגרת הפרשה. עורך דינו של אחד החשודים: "מרשי מכחיש בתוקף את החשדות המיוחסים לו"

 
 
 
 
 

הפגנות הפלגים החרדיים הקיצוניים בשבוע האחרון הן שיאן של גל מחאה בשל מעצרים של צעירים חרדים.


במהלך היום (ראשון) התברר כי הרקע למעצרים הוא רשת של עסקנים, שחשודים כי ביחד עם פסיכיאטרים בכירים חברו במטרה לזייף חוות דעת המעניקות פטור משירות בצה"ל.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

שני קשישים נספו בשריפות בירושלים ובהוד השרון

מסתמן: לא תיפתח חקירה נגד ראש המוסד בגין קשריו עם ג'יימס פאקר

אראלה כבר לא תטלפן: מפעל הפיס יפסיק את הפרסומות עם הפרזנטורית

 

המעצר של אהרון לאנגלעבן, צעיר מפלג הסיקריקים הקיצני בירושלים, פתח תיבת פנדורה בציבור החרדי בירושלים.
לאנגלעבן, שנעצר במקרה ובהקשר לחשדות אחרים כלל, הוביל את החוקרים לפרשה חמורה, שבבסיסה עומדים מאעכרים שמסדרים פטורים משירות צבאי. בביתו של לאנגלעבן נמצאו אישורים פסיכיאטריים, שהם הם אלה שהובילו לחקירה הזאת.

 

 

 
מעצרו הוביל לחשיפת הפרשה. אהרן לנגלעאבן
מעצרו הוביל לחשיפת הפרשה. אהרן לנגלעאבן צילום : חדשות 10
 

במהלך היום הותר לפרסום כי משטרת ירושלים עצרה את לאנגלעבן ביחד עם אהרון יוספי, עסקנים ברחוב החרדי הירושלמי, החשודים כי באופן שיטתי נהגו לתדרך נערים חרדיים, תוך שיתוף פעולה עם פסיכיאטרים, כיצד יש לפעול כדי לשיג פטור משירות צה"ל.

 

השיטה של הרשת פעלה על פי החשד בצורה הבאה. כאשר נער ביקש את עזרתם, נהג יוספי, יחד עם חשודים נוספים, לבקש תשלום בעבור פגישה פרטית עם פסיכיאטר. עוד לפני שהגיע הצעיר לפגישה הוא קיבל תדרוך והנחיות כיצד לנהוג, כאשר בסיום ההליך, קיבלו הנערים חוות דעת עבור הצבא המעידות כי אינם כשירים לשרת.

 

המשטרה, שביצעה חיפוש בביתו של יוספי, תפסה סכום של מעל 100 אלף שקלים. הכסף היה מסודר בחבילות כשעל כל חבילה פרטים של אדם אחר. במסגרת הפרשה נחקרו באזהרה ארבעה פסיכיאטרים בכירים מירושלים, אחד מהם הוא ד"ר מאיר דניאל. דניאל, לשעבר מנהל מחלקה מוסד פסיכיאטרי "איתנים", הורשע בעבר בפרשת התעללות הקשה שהייתה במקום.


הפסיכיאטרים ששמם נקשר לפרשה חשודים במשטרה בקבלת דבר במרמה ובעבירות מס. בנוסף, המשטרה תמליץ למשרד הבריאות לשלול את רשיונם. מעצרים של עריקים נוספים בירושלים הקצינו את המצב, אולם כעת, בגלל חשיפת הפרשה, מקווים במשטרה כי המהומה סביב גיוס החרדים לצה"ל תדעך.

 

עורך הדין שגיא גרינפלד, המייצג את אהרון יוספי, מסר בתגובה: "מרשי מכחיש בתוקף את החשדות המיוחסים לו. ישנם עדים וראיות התומכים בגרסתו".

 

הפסיכיאטר ד"ר דניאל מאיר סירב להגיב.

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.