גם גרמניה מגנה את חוק ההסדרה: "ביטחוננו במחויבות ישראל התערער משמעותית"

 
עודכן 10:45 08/02/2017

משרד החוץ הגרמני הצטרף לשורת המדינות שגינו את החוק להכשרת מאחזים בלתי חוקיים. "הרבה אנשים בגרמניה מאוכזבים מהשתלשלות העניינים הזו", נמסר בהודעה רשמית שפורסמה

 
 
 
 
 

בווידאו: הקהילה הבינלאומית יוצאת נגד חוק ההסדרה

 

 

סדרת הגינויים הבינלאומיים על חוק ההסדרה נמשכת. משרד החוץ הגרמני פרסם הבוקר (רביעי) הודעה רשמית, בה הוא מותח ביקורת חריפה על החוק להכשרת מאחזים לא חוקיים, שאושר סופית לפני יומיים במליאת הכנסת.

 

"הרבה אנשים בגרמניה, שעומדים לצד ישראל מתוך תחושת סולידריות, מאוכזבים מהשתלשלות העניינים הזו", נמסר בהודעה, "הביטחון שהיה לנו במחויבותה של ממשלת ישראל לפתרון שתי המדינות התערער באופן משמעותי".


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

"אני חתול": החשוד ברצח משפחתו במגדל הובא לדיון הארכת מעצר

הזרוע הצבאית של חמאס: קיבלנו הצעה ישראלית לעסקת חילופי שבויים

תיעוד: מוצבים, תצפיות ומנהרות - כך התעצם חמאס מאז צוק איתן


הגינוי החריג מצד הגרמנים מגיע ממשרדו של שר החוץ הגרמני החדש, זיגמר גבריאל, הידוע בגישתו הביקורתית כלפי ישראל בהשוואה לקודמו בתפקיד פרנק ולטר שטיינמאייר.

 

 
פגיעה ביחסי ישראל-גרמניה? רה"מ נתניהו וקנצלרית גרמניה מרקל
פגיעה ביחסי ישראל-גרמניה? רה"מ נתניהו וקנצלרית גרמניה מרקל צילום : רויטרס
 

כאמור, החוק זוכה לביקורת קשה מצד מדינות רבות בעולם. אמש אמרה שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, כי "החוק חצה רף חדש ומסוכן". "הכשרת המאחזים בשטחים הכבושים הוא מעבר לסמכות השיפוטית של ממשלת ישראל", נמסר בהצהרה הרשמית מטעם האיחוד, "החוק החדש יגרום ל'התבצרות' במציאות של מדינה אחת, חוסר שוויון זכויות, כיבוש נצחי וסכסוך".

 

מוקדם יותר גם בריטניה וצרפת פרסמו גינויים. "אני רוצה להאמין שישראל וממשלת ישראל יוכלו לעצור את החוק הזה", אמר הנשיא הצרפתי, פרנסואה הולנד. השר לענייני המזרח התיכון של בריטניה טען ש"החוק יוביל לכך שישראל תהיה בטוחה מאיום הטרור, לצד מדינה פלסטינית ריבונית ורציפה".


שליח האו"ם לתהליך השלום במזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, התייחס גם הוא לאישור החוק. "החקיקה פותחת את הסכר לסיפוח אפשרי של הגדה המערבית", אמר מלדנוב והוסיף, "החוק חוצה קו אדום עבה מאוד". ואילו דובר הבית הלבן, שון ספייסר, נמנע מלהתייחס. "כשנתניהו יבוא, החוק יעלה", אמר בתדרוך רשמי.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.