"חברים לחיים": זיוה, אמא של עדי בטור מיוחד לקראת הסרט

 
עודכן 11:26 08/02/2017

זיוה גולדשמידט, אמא של עדי, מספרת על תחושותיה כאמא לילד החולה במחלה מנוונת ועל תהליך קבלת הכלבה נולה בסרט "חברים לחיים" של הבמאית מיה איידן, יום רביעי בערוץ 10

 
 
 
 
 

 

ביום רביעי הקרוב אנחנו בטלוויזיה, שוב.


בכל פעם מחדש, כשמבקשים שנצטלם, נדמה לי שכולם שמעו כבר את הסיפור שלנו, ושאני חופרת.
זה לא פשוט לקבל החלטה להיחשף לעיני כל (למרות שהמטרה חשובה לאין ערוך) בטח כשלרב אין לנו המצולמים שליטה על התוצר הסופי. וזה קצת מפחיד.


למי שלא מכיר אותי, שמי זיוה.
חוצמזה שהחיים עלי עמוסים ביומיום (כמו כולם) בעבודה (לי יש שתי עבודות), ילדים (לי יש ארבעה) וכל השאר, לי יש גם עמותה, שנקראת צעדים קטנים. (בקצרה: עמותה שהיא למען ילדים עם ניוון שרירים מסוג דושן ובקר).
למה?


כי לבן הבכור שלי, עדי, יש דושן. (ואם לצטט אותו: הוא ילד ככל הילדים, אוהב לעשות דברים שילדים אחרים אוהבים, רק שיש דברים שקשה לו פיזית לבצע, בשונה מילדים אחרים).
כחלק מהמחשבות הבלתי פוסקות של "מה אפשר לעשות למענו ולמען שכמותו", החלטנו בעמותה ליזום פרוייקט של כלבי סיוע. כלבים (מאולפים ומעלפים, לא בהכרח בסדר הזה) שתפקידם לעזור בביצוע פעולות שבעיננו הן כ"כ קטנות ומובנות מאליהן, ולבן שלי הן קשות עד בלתי אפשריות לביצוע. כמו למשל: להתכופף ולהרים משהן מהרצפה, להתכופף על מנת לחלוץ נעליים, לעלות/לרדת אפילו מדרגה אחת.

עדי שלי, ילד מאוד בוגר ונבון, מעולם לא ניצל את מצבו להטריח מישהו אלא אם באמת אין ברירה והוא באמת זקוק לעזרה.


הסרט "חברים לחיים"למעשה ליווה אותנו מתחילת הפרויקט, בתהליך ההכשרה ובקבלה של לונה לחיי היומיום שלנו.
כשעדי היה קטן, החשיפה הייתה אחרת, כאילו קלה יותר. לא היו הרבה משפחות שמוכנות להיחשף, ועדי גם לא ממש ראה את כל מה שפורסם. היום, הוא בן 10, לא רק מצטלם מרחוק, אלא מסביר במילים שלו את הדברים, ואח"כ גם צופה בתוצרים.

צילומי הסרט, כמו הפרויקט כולו חושפים אותו ואותנו לעתיד לבוא.
אותו עתיד שעל אף הפתיחות העצומה אצלנו בבית (באמת מדברים על הכל), לא מדברים עליו באופן גלוי וישיר, כלומר, בהתייחס לעדי.
בעצם הוא צריך לתרגל עם לונה דברים, שאולי עכשיו הוא פחות זקוק לעזרה בהם, אבל בהמשך ודאי יצטרך.
גם את לונה הוא לא אוהב להטריח אם לא חייב.


זה גיל רך מידי להתמודד עם העתיד של המחלה הזאת מצד אחד. מאידך, אני שמחה שעדי קיבל את לונה בגיל כ"כ צעיר (הכל יחסי, יש צעירים ממנו), כך תהיה להם הזדמנות להתחבר, להתאמן ולהתרגל לביחד הייחודי הזה.
אז ברביעי הקרוב, בערוץ 10 בשעה 21:00 תוכלו גם אתם להציץ לשעה קלה בפרוייקט המהמם שלנו, בכיכובם הבלתי נשכח של כוכבי הסרט: טל ואולאף, יותם ופלוטו וכמובן עדי ולונה.


לסיום חייבת לומר תודה לצוות מקסים, מכיל ומקצועי של מאלפים מבית דוגסקול - המרכז לכלבנות מתקדמת, ובראשם דודיק מזור והמאלף הפרטי שלנו אלון פלור.
וכמובן, למנכ"לית עמותת צעדים קטנים, חברתי ושותפתי לדרך, טלי קפלן, שבלעדיה כלום מזה לא היה קורה.גאה בטירוף להיות חלק מהעשיה המדהימה הזאת.
פרוייקט זה הוא רק אחד מיני דברים רבים שאנו מקדמים בעמותה. אתם מוזמנים גם להציץ באתר שלנו לקבל מידע נוסף על המחלה, על העשיה, ועל דרכי תרומה אפשריים.


http://www.littlesteps.org.il/

 

נפגש אצלכם בסלון...

 

 
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.