רוכשים מוצר חשמל חדש? פסק הדין הזה עשוי לחסוך לכם זמן וכסף

 
עודכן 10:38 02/02/2017

אחיו של עו"ד אסף כהן רכש מוצר חשמל, ונדרש לשלם מאות שקלים על פינויו. לאחר שהבין שמדובר בשיטה לא חוקית, הוגשה תביעה ייצוגית, וכעת המשווקים יחויבו לציית לה

 
 
 
 
 

הדיווח הבא מאוד שימושי לכולנו: רובכם לא מודעים לכך שכאשר שקונים מוצר חשמלי - כל מוצר - והמשווק מספק לכם אותו הביתה, הוא מחויב לפנות ובחינם את המכשיר הישן, בלי להוסיף מאות שקלים למובילים.

 

מתברר כי החוק בעניין קיים יותר משנתיים, אבל המשווקים ברובם מתעלמים. אחרי שעורך הדין אסף כהן זכה בתביעה ייצוגית, נגד אלקטרה, הם כבר לא יוכלו לזלזל.


>> לכתבות נוספות מלילה כלכלי

פורסם: כמה כל אחד מכם שווה לפייסבוק?

היוזמה שעומדת לעקוף את הצורך בפסיכומטרי

הטכנולוגיה שעשויה לחסוך לנו את הצורך בדרכון בשדה התעופה

 

"כן, זה נוגע לכל בית בישראל", הוא אומר בראיון ללילה כלכלי, "גם אם באותו בית קנו מוצר חשמל וגם אם לא - כי הנזק הסביבתי ממוצרי חשמל בלתי ממוחזרים נוגע לכל אחד ואחת מאיתנו".

 

 
מכונת כביסה. מעכשיו יצטרכו לפנות לכם את הישנה
מכונת כביסה. מעכשיו יצטרכו לפנות לכם את הישנה צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

כהן מספר איך הגיע לתביעה הזו: "אחי רכש מוצר מ'מחסני חשמל', וכדי ולפנות מוצר ישן הוא נדרש לשלם למוביל על כך. רצינו לראות שאין כאן משהו ארעי, והקלטנו המון סניפים של 'מחסני חשמל' ו'שקם אלקטריק', וקיבלנו תשובות כמו 'תזרוק את המכשיר לפח' או 'אפשר שנפנה, אבל בתשלום'. גילינו שיש חוסר מודעות גורף, ולכן ביקשנו את התביעה. אלקטרה היא היחידה שנתבעה על ידינו, אבל הוגשו גם תביעות נגד משווקים אחרים. יצרנו סטנדרט התנהגותי ומשפטי שהוא רוחבי בעיניי, ותקף לגבי כל מכשיר חשמלי".

 

ואם המשווקים בכל זאת מנסים לסובב אתכם? "להתקשר מיד למשווק ולהעמיד אותו על כך שהדבר אסור על פי חוק", מסכם כהן, "שאפשר לתבוע, ושעכשיו הסטנדרטים הוצבו כבר".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.