איראן מודה לראשונה באופן רשמי: "ביצענו ניסוי בטיל בליסטי"

 
עודכן 12:48 01/02/2017

שר ההגנה האיראני, גנרל חוסיין דהקאן, הודה לראשונה כי ניסוי הטיל שבוצע היה במסגרת תוכנית ההגנה הצבאית של איראן, "אין לאף אחד זכות להתערב בכך". לפי דיווח ברשת פוקס ניוז האמריקנית, איראן ביצעה את הניסוי באתר שנמצא מחוץ לסמנן, הממוקמת כ-225 קילומטרים מטהראן

 
 
 
 
 

שר ההגנה השל איראן, חוסיין דהקאן, הודה לראשונה היום (רביעי) כי הניסוי בטיל הבליסטי שבוצע לפני יומיים היה במסגרת תוכנית ההגנה הצבאית של איראן וטען כי "לאף אחד אין זכות להתערב בכך".


איראן הפרה החלטה של האומות המאוחדות כאשר ביצעה את הניסוי הנוסף בטיל הבליסטי ביום שני האחרון, כך דיווחה רשת פוקס ניוז האמריקנית.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

עימותים בעמונה: השוטרים נכנסו למאחז, פעילים מיידים אבנים

פעיל ימין בעמונה: "מוקיעים את יידוי האבנים לעבר השוטרים"

מישראל לאירופה ב-20 אירו: חברה חדשה תפעיל טיסות לחו"ל

 

 
טיל בליסטי לטווח 2,000 מטר שהציגה איראן
טיל בליסטי לטווח 2,000 מטר שהציגה איראן צילום : ללא קרדיט
 

על פי הדיווח, שהתבסס על בכירים אמריקנים, הניסוי בטיל קרקע-קרקע, שאותו האיראנים מכנים חורמשאר, התרחש באתר שנמצא מחוץ לסמנן, הממוקמת כ-225 קילומטרים מטהראן. במקור מדובר בטיל סובייטי שנועד לשיגור מצוללות של קוריאה הצפונית, שעשתה לו הסבה לטיל יבשתי עם טווח של 4,000 קילומטרים. הניסוי בטיל, שיכול לשאת ראש נפץ גרעיני, נכשל והוא התפוצץ בכניסה לאטמוספירה.

 

בכירים אמריקנים טענו: "במהלך הניסוי שנכשל, הטיל שוגר למרחק של כ-965 קילומטרים לפני שהתפוצץ". החלטה 2231 של האומות המאוחדות, שנכנסה לתוקף מספר ימים לאחר החתימה על הסכם הגרעין, אוסרת על איראן לבצע ניסויים מסוג זה למשך שמונה שנים החל מה-20 ביולי 2015. מדובר בניסוי השני שאיראן מבצעת מאז חודש יולי האחרון והיא טוענת מצידה כי לא מדובר בהפרה של הסכם הגרעין מכיוון שבניגוד למה שנטען, הטיל המדובר אינו יכול לשאת ראש נפץ גרעיני.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "בסוף השבוע איראן שיגרה שוב טיל בליסטי. זו הפרה בוטה של החלטת מועצת הביטחון. בקרוב אפגש עם הנשיא טראמפ בוושינגטון ואני מתכוון לעלות בפניו את הצורך בחידוש הסנקציות נגד איראן, סנקציות נוספות נגד הטרור וגם טיפול בהסכם הגרעין הכושל. אני יודע שההסכם הזה מטריד לא רק את ישראל ולא רק את ארה"ב, אלא גם מדינות רבות באיזור ואנחנו נקדם את זה כי אסור שהתוקפנות של איראן תישאר ללא מענה".

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.