"אש בברסלב": המושבה הישראלית שקמה באומן סמוך לקברו של רבי נחמן

 
עודכן 23:22 30/01/2017

בשנים האחרונות הפכה תופעת העלייה לרגל לקבר רבי נחמן באומן שבאוקראינה, לפסטיבל רוחני שמושך אליו בכל שנה עשרות אלפי ישראלים. במושבה הישראלית שקמה סמוך לקברו של רבי נחמן חיים צעירים וכ-60 משפחות • הפרק השני בסדרת הכתבות על חסידות ברסלב

 
 
 
 
 

אומן שבאוקרינה, בה קבור רבי נחמן מברסלב, הפכה בעשורים האחרונים למוקד עלייה לרגל לעשרות אלפי ישראלים, דתיים וחילוניים. רבי נחמן הבטיח לכל מי שיבקר בקברו בראש השנה שהוא ימשוך אותו בפאותיו, ויוציא אותו מן הגיהינום.

 

במושבה הישראלית שצמחה לאחרונה סמוך לקברו של רבי נחמן, חיות כ-60 משפחות שמנהלות קהילה יהודית. לאחרונה נפתחו במקום בית ספר יהודי, מרפאה, מכולת ואפילו חנות צעצועים חדשה.

 

>> לכתבות נוספות בסדרה "אש בברסלב":

איך הצליח רבי נחמן לכבוש גזרות שבקונצנזוס למרות הפרשיות הפליליות?

 
חנויות במושבה הישראלית באומן שבאוקראינה
חנויות במושבה הישראלית באומן שבאוקראינה צילום : חדשות 10 - צילום מסך
 

עקיבא ברגמן, מתגורר במושבה הישראלית באומן עם אשתו והילדים מספר בריאיון: "אני מאמין שבתוך כמה שנים יגורו פה לא פחות מ-500 משפחות". רב המושבה, הרב יעקב ג'אן, הסביר כי הם מאמינים שכל עם ישראל צריכים לעבור תחת שבטו של רבי נחמן, "יש את רבנו כאן ואנחנו מודעים לזה שבעצם תיקון כל העולמות תלוי בציון הקדוש הזה", כך הרב ג'אן, "לכן באנו, שינסנו מותנינו כדי לפתח קהילה בריאה וטובה שתוכל לקבל את כל הבאים לכאן".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.