כך חולצו כאלף פליטים שנתקעו על סירות רעועות מול חופי לוב

 
עודכן 00:03 25/01/2017

מיד לאחר שפנתה ספינת החילוץ שמורכבת מארגוני מתנדבים לעזור לסירה אחת, התקבל דיווח על סירה נוספת במצוקה. הצוות מצא את עצמו עובד 11 שעות ברצף על מנת לוודא שאף אדם לא נותר במים. הפרק השלישי בפרויקט התיעודי המיוחד - סדרת הכתבות "צונאמי"

 
 
 
 
 

שמונה ימים לאחר היציאה לים, בשעה 01:00 בלילה, התקבלה בספינת החילוץ הודעה על סירת פליטים שזקוקה לעזרה מול חופי לוב. מיד לאחר מכן התקבל דיווח על עוד סירה שמים חודרים לתוכה. כך הצליחו אנשי החילוץ להציל כמעט אלף פליטים ב-11 שעות רצופות של עבודה.

 

בהתחלה התקבל הדיווח על "הסירה הכחולה", בדיעבד התברר שהיו עליה 608 פליטים. צוות החילוץ פנה לעזור לאנשים על סיפונה. מאז שהאיחוד האירופי הפסיק לעסוק בכך, החילוץ נעשה על ידי הארגונים הוולונטריים: "SOS הים התיכון" ו-"רופאים ללא גבולות", שמורכבים ממתנדבים מכל העולם.

 

>> לפרקים הקודמים בסדרה "צונאמי":

בצל סכנת הטביעה - המסע המסוכן שעוברים פליטים בדרך לאירופה

"צונאמי": כיצד הפכו פליטים מאפריקה ל"עבדים מודרניים"?

 

תוך כדי החילוץ התקבל הדיווח על "הסירה הצהובה", שאליה נכנסו מים בעוד שנשים וילדים ישבו מתחת לסיפון וחלק מהפליטים נמעכו אל הדפנות בגלל הצפיפות. ממש על קצה המים הטריטוריאליים של לוב, כשהאורות של טריפולי נראים מרחוק, נאלץ צוות החילוץ לתמרן בין שתי הסירות, כאשר הזמן אוזל והלחץ גובר. בסופו של דבר הגיעה ספינה מהצי הבריטי ועזרה לוודא שאף אדם לא נותר מאחור.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.