הסדר טיעון בפרשת הרב מצגר: ירצה 3.5 שנות מאסר

 
עודכן 16:59 24/01/2017

צוות ההגנה של הרב הראשי לשעבר, שהואשם בביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הגיע להסדר טיעון מול הפרקליטות. במסגרת כתב האישום המתוקן, יקוצצו סכומי השוחד המיוחסים לו לחמישה מיליון שקלים

 
 
 
 
 

כך פעל, על פי החשד, מנגנון השוחד של הרב מצגר

 

עסקת טיעון בפרשת הרב מצגר. צוות ההגנה של הרב הראשי לשעבר והפרקליטות סיכמו היום (שלישי) על קיצוץ סכומי השוחד בכתב האישום במחצית לחמישה מיליון שקלים ועונש מאסרו יעמוד על 3.5 שנים.

 

מצגר אף יקבל עונש מאסר על תנאי ותשלום קנס של חמישה מיליון שקלים, הכולל חילוט דירת מגורים אחת השייכת לו, קנס ותשלום מס. כזכור, הרב הואשם בביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים בעת שכיהן בתור הרב הראשי לישראל.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

כך פעל, על פי החשד, מנגנון השוחד של הרב מצגר

הרב יונה מצגר יועמד לדין בגין קבלת שוחד


עורכי דינו של מצגר, טל גבאי ויהודה פריד, מסרו: "אנחנו מבשרים כי בתום מו"מ ממושך שניהלנו מול הפרקליטות, הרב הראשי לשעבר, הרב יונה מצגר, שעה לעצתנו וחתם על הסדר טיעון, במסגרתו כת האישום תוקן בצורה ניכרת. ניתן לראות שלמרות שמיוחס לרב שוחד, אין המדובר בשוחד קלאסי. מי שקורא את הפרטים מבין שמדובר על דמי תיווך בין תורמים לבין עמותות, שאלמלא מעורבות הרב לא היו תורמות. לא הייתה שום כוונה זדונית מצידו".

 

 
ישב 3.5 שנים בכלא. מצגר
ישב 3.5 שנים בכלא. מצגר צילום : ערוץ 10
 

עו״ד דניאל ויטמן, פרקליטות מחוז ירושלים, אמרה בתגובה: "הפרקליטות עמדה על כך כי יש להטיל על הנאשם עונש מאסר ממושך וקנס כספי גבוה, במיוחד לאור חומרת המעשים המיוחסים למי שכיהן בתפקיד כה בכיר, אשר אמור לשמש דוגמא ומופת לרבים, ובמסגרת זאת ניצל את תפקידו ומעמדו הרם על מנת לגרוף כספים לכיסו הפרטי".

 

הרב מצגר הואשם כי קיבל לכיסו טובות הנאה שמקורן בבעלי ממון, תושבי חוץ, אשר רצו להתגייר או לערוך בירורי יהדות, וביקשו את עצתו ועזרתו כרב ראשי. עוד עולה מכתב האישום כי בשלושה מקרים שונים, שהתרחשו במהלך השנים 2007-2012, הפנה מתגיירים תושבי חוץ לרב גבריאל כהן ששימש כרב וכאב בית דין בלוס אנג'לס. הרב מצגר עשה כן בעקבות הסכמה מוקדמת, לפיה הרב כהן יעביר לידיו מחצית מכל סכום שיתקבל מאותם תושבי חוץ.

 

לפי אישום נוסף, מצגר פעל ביחד עם נהגו לגיוס תורמים לעמותות בתמורה ל"עמלה", זאת תוך ניצול מעמדו כרב הראשי לישראל. הרב מצגר סיכם עם בעלי העמותות כי בתמורה לפעולותיהם שלו ושל נהגו, יתנו בעלי העמותות לרב מצגר עשרות אחוזים מן התרומות שיתקבלו בעמותות. האישום השלישי כלפי הרב מצגר עוסק בקבלת טובות הנאה במהלך שנות כהונתו כרב הראשי לישראל. טובות ההנאה התקבלו בין היתר במסגרת אירועים פרטיים שלו וכתמורה לכך שהשתתף באירועים של נותני טובות ההנאה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.