"צונאמי": כיצד הפכו פליטים מאפריקה ל"עבדים מודרניים"?

 
עודכן 20:53 23/01/2017

לאחר חילוץ הפליטים האפריקנים מסירת הגומי, הם מספרים על הדרך הארוכה שעברו, במהלכה פגשו בארגוני טרור והפכו לעבדים בידי מיליציות וסוחרי אדם. הפליטים שנותרו מחוסרי כל מקווים למצוא עבודה ועתיד חדש באירופה • הפרק השני בסדרת הכתבות "צונאמי"

 
 
 
 
 

תיעוד בלעדי של צוות חדשות 10 בדרך הקטלנית שעושים הפליטים שבורחים משדה הקרב אל אירופה.

 

לוב, מדינה שהתפרקה וסובלת ממלחמת אזרחים, מורכבת ממיליציות חמושות שפרוסות על פני כל אפריקה, כאשר חלקן מתפרנסות מסחר בבני אדם. פליט ממאלי סיפר כי הלובים עוצרים אותם בדרך ודורשים כסף תוך איום בנשק דרוך.

 

בחוף השנהב, סנגל סודן ואריתראה, יש שליחים שתפקידם לפתות כפריים בהבטחות שווא לעבודה בלוב או באירופה. מי שנופל ברשת מועבר דרך מדבר סהרה לטריפולי, שם כולאים המבריחים את האפריקנים במחנות מעצר - הגברים עוברים עינויים ואת הנשים אונסים או מוכרים לזנות.

 

>> לכתבות נוספות בסדרה "צונאמי":

המסע המסוכן שעוברים פליטים בדרך לאירופה

 

 
פליטים בספינת החילוץ של "רופאים ללא גבולות"
פליטים בספינת החילוץ של "רופאים ללא גבולות" צילום : חדשות 10 - צילום מסך
 

פליטים רבים משלמים מחיר מופקע, כ-2,000 דולר, על מנת לעלות על סירה שתביא אותם אל אירופה, בתקווה ששם יוכלו להתחיל חיים חדשים. התשלום על הסירות לאירופה הוא רק חלק קטן מההכנסות של רשתות המבריחים.

 

ג'רום טיג'אני, פליט בן 19 מסנגל שחולץ על ידי ספינת מתנדבים אמר כי "אנחנו עושים את כל זה כי אין לנו כלום באפריקה", כך הוא סיפר, "יש לי אחים ואחיות קטנים, חשבתי שאם אמצא עבודה באירופה אוכל להבטיח את הלימודים שלנו".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.