הסוד בעליית הגג: בני הזוג שהצליחו לברוח מאחיזתו של הרב ששלט בחייהם

 
עודכן 15:15 21/01/2017

במשך שנים ארוכות חיו נחום ונעמי תחת הטרור הנפשי והמיני של הרב הלל בן שחר, ששלט במשפחותיהם ואנס מספר רב של פעמים את נחום. הרב הצליח לשכנע את המשפחות של שניהם להעביר לו כספים רבים, ואף חיתן אותם כשנעמי הייתה קטינה. בשנה שעברה הם הצליחו לברוח ממנו עם ילדיהם

 
 
 
 
 

סיפורם של נחום ונעמי הוא לא סיפור פשוט. משהיו צעירים השניים חיו תחת שליטתו של רב ששלט בהם מבחינה כלכלית, נפשית ורוחנית. לפני כשנה הם ברחו ממנו עם ארבעת ילדיהם, ומאז הם מנסים לשקם את חייהם.

 

כשהיה בן 13, משפחתו של נחום החליטה לצוות לו חונך, מעין מורה רוחני שידאג לקרב אותו לדת ולחזק אותו באמונתו, וכך הוא הכיר את הרב הלל בן שחר. הוריו של נחום שמו לב לשינוי שהתחולל בו, פנו אל ראשי ישיבת "שובו בנים" בה הוא למד, ואז התגלה להם כי בנם הוא אינו היחיד מהישיבה שהתוקף מינית על ידי הרב. ראשי הישיבה החליטו לא לפנות אל המשטרה אלא להבהיר לרב שכדאי לו לעזוב את המקום בהקדם האפשרי - והוא ברח בהקדם ללונדון.


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

ח"כ גלאון קוראת לפתיחת ועדת חקירה ממלכתית לאירועי אום אל חיראן

ילדות בצל הפשע והגעה לפסגה: סיפורו מעורר ההשראה של אנטוניו ולנסיה

לפחות 16 נהרגו בתאונת אוטובוס בצפון איטליה

 

מהצד השני של הסיפור נמצאת משפחתה של נעמי, שכמו נחום גם היא באה ממשפחה של חוזרים בתשובה. בני משפחתה נסחפו אחרי דמותו של הרב הכריזמטי והפכו לתלויים בו יותר ויותר. הם הפכו לחסידי הרב, העבירו לו כספים ואפילו עברו לגור בסמוך לו באשדוד. נעמי, שהייתה אז ילדה בת 9 בלבד, גדלה לתוך המציאות המעוותת הזו, גילתה יום אחד כי בעליית הגג שבדירה הסמוכה לה יעבור לגור דייר חדש - נחום שמו.

 

 
הצליחו לברוח עם ארבעת ילדיהם. נחום ונעמי
הצליחו לברוח עם ארבעת ילדיהם. נחום ונעמי צילום : חדשות 10
 

כשנחום היה בן 24, חיתן אותו בן שחר עם נעמי, שהייתה אז נערה צעירה. כשהייתה בת 17 נולד לשניים בנם הראשון, ולמרות שהיו לכאורה זוג נשוי הרב דאג שהם בקושי יתראו ואף אילץ אותם להעביר להם את הכנסותיהם, בנוסף לכך שהוא שלט בכל פרט בחייהם. אם זה לא מספיק, האובססיה של בן הלל לנחום רק הלכה וגברה - ויחד איתה גם הניצול המיני שלו. יום אחד, לשניים נמאס והם החליטו לברוח.

 

השניים נמלטו מאשדוד אל דירת מסתור בדרום יחד עם ארבעת ילדיהם. הם העבירו לידי המשטרה הקלטות שהקליטו עם הרב, שמספר בשלל הזדמנויות על מסכת ההתעללות שביצע. בן הלל נעצר ליותר משבועיים, המשטרה העבירה את התיק לפרקליטות - אך מאז, כמעט חצי שנה אחר כך, הוא מונם שם בלי החלטה. והרב? הוא ממשיך להסתובב חופשי לגמרי.

 

בשנתיים האחרונות החליט נחום לפרוש את סיפור החיים הקשה שלו ולהעלות אותו על הכתב. ״הסיפור הזה הוא אמת לאמיתה מתחילתו ועד סופו. הוא נכתב מתוך הלב, מתוך צלקות, מתוך עורקים קרועים, מתוך שנים של דיכוי נורא. מתוך היומן שלי, מתוך הקלטות, מסמכים, עדויות. זה לא סיפור, זו פיסת חיים", כותב נחום על ספרו "הייתי חיית מחמד של השטן". "היריעה חולשת על פרק זמן של שני עשורים, מאז הייתי בן 14, ועד שנמלטתי מן השבי בגיל 34".


"הייתי חיית מחמד של השטן״ - ניתן להשיג באתרים "עברית" ו"בוקסילה", ובעמוד הפייסבוק של נחום איש

 

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.