"נשיב את הכוח לעם": טראמפ הושבע לנשיא ה-45 של ארה"ב

 
עודכן 17:20 20/01/2017

בטקס המוני בגבעת הקפיטול הושבע טראמפ לנשיא, יחד עם סגנו, מייק פנס. בנאום שנשא חזר על המסרים שהיו סיסמאות הבחירות שלו, והבטיח להילחם בטרור האסלאמי. "מעתה הכל ישתנה", אמר, "נעביר את השלטון מוושינגטון לעם". מיד לאחר ההשבעה קיבל טראמפ שורת החלטות, בהן פיתוח מערכת הגנה מפני טילים מאיראן וצפון קוריאה

 
 
 
 
 

זה כבר רשמי - דונלד ג'יי טראמפ הוא נשיא ארצות הברית. תחת מערך אבטחה כבד הושבע הערב (שישי) הנשיא ה-45 אמונים בגבעת הקפיטול בוושינגטון. לפני טראמפ הושבע גם סגנו הנכנס, מייק פנס.

 

בנאום שנשא מיד אחרי ההשבעה הבטיח טראמפ כי "הכל ישתנה". "אנו, אזרחי ארה"ב, נפעל במאמץ לאומי להשיב את גדולה של ארה"ב לכל העם", אמר, "יחד נקבע את מסלולה של אמריקה ושל העולם להרבה שנים. נעמוד בפני אתגרים ובפני קשיים אך נשיג את המטרה".


>> השבעת טראמפ - כתבות נוספות:

חלונות ראווה בוושינגטון נופצו, כמאה מפגינים נעצרו

איך ייראו מעתה היחסים בין ירושלים לוושינגטון?

מי האנשים שיקבלו יחד איתו את ההחלטות?


"לטקס של היום יש משמעות חשובה", המשיך הנשיא החדש, "היום אנחנו לא רק מעבירים את השלטון של ממשל אחד לאחר, אלא אנחנו מעבירים את השלטון מוושינגטון, ומחזירים אותו לעם. במשך יותר מדי זמן בירת האומה שלנו נהנתה מההטבות השלטון, בעוד העם נשא בעלויות וושינגטון שגשגה אבל העם לא היה חלק".

 

 

 

 
"מעבירים את השלטון לעם". טראמפ, הערב
"מעבירים את השלטון לעם". טראמפ, הערב צילום : חדשות 10 - צילום מסך
 

"כל זה משתנה מרגע זה, הרגע הזה שלכם, שייך לכם", אמר, "האמריקנים רוצים בתי ספר מעולים, שכונות בטוחות ומשרות בטוחות. אלו דרישות צודקות של ציבור צודק. יותר מדי שנים קיימת מציאות אחרת של ילדים שלכודים בעוני, ומפעלים חלודים כמו מצבות".

 

טראמפ התייחס גם למדיניות החוץ וההגירה הנוקשה שהציג עוד מקמפיין הבחירות, והצהיר כי יחסל את הטרור האסלאמי. "כל החלטה ביחס למסחר, מסים, הגירה וענייני חוץ, יתקבל באופן שיטיב עם משפחות אמריקניות", אמר, "אנו נחזק בריתות ישנות וניצור חדשות, אנו נחנך את העולם נגד טרור אסלאמי ונחסל אותו לגמרי".

 

מיד לאחר השבעתו קיבל הנשיא טראמפ שורת החלטות. החלטה ראשונה - פיתוח מערכת טילים מפני איראן וצפון קוריאה. עם זאת לא התקבלו פרטים מדויקים אודות המערכת וההבדל בינה לבין מערכות הגנה קיימות. בנוסף, חתם על שורת מינויים רשמית והכריז על הצעה לחוקק "יום פטריוטיות" כיום חג לאומי.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.