דריסת השוטר בדרום - השר ארדן בראיון לחדשות 10: " חד משמעית מדובר בפיגוע"

 
עודכן 19:27 18/01/2017

השר לבטחון הפנים התייחס לאירוע הדריסה במהלך פינוי הכפר אום אל-חיראן. "מבחינת המשטרה והממצאים שהיא אספה, והתחקירים שהיא ביצעה - חד משמעית מדובר בפיגוע", אמר, והוסיף כי מח"ש ושב"כ יחקרו את האירוע

 
 
 
 
 

"חד משמעית - פיגוע": השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, התייחס הערב (רביעי) לאירוע הדריסה בו נהרג רס"ב ארז (עמדי) לוי, שהובא למנוחות מוקדם יותר. "מבחינת המשטרה והממצאים שהיא אספה, והתחקירים שהיא ביצעה - חד משמעית מדובר בפיגוע", קבע ארדן.

 

ארדן אישר גם המחלקה לחקירות שוטרים צפויה לבחון האם הירי היה מוצדק, והוסיף כי בשל הקביעה כי מדובר באירוע לאומני הוא ייבדק גם על ידי שב"כ. "ייבדקו הממצאים שנאספו ברכבו של המחבל ובביתו", הוסיף השר, "וכן הרקע שקיים במשפחתו של הזדהות עם האידיאולוגיה של דאע"ש".

 

>> דריסת השוטר בדרום - כתבות נוספות:

לא נמצאו ראיות הקושרות את הנהג הדורס לדאע"ש

רס״ב ארז (עמדי) לוי הובא למנוחות

אחיו של הנהג: "הוא נרצח בדם קר"


 
 יעקוב אבו אלקיעאן, הנהג הדורס
יעקוב אבו אלקיעאן, הנהג הדורס צילום : מרכז מוסווא
 

השר לבטחון פנים הוסיף גם כי הוא מניח שבתוך מספר ימים הנסיבות יתבהרו. "ראיתי את התוכנית לקראת המבצע", אמר, "בהחלט נלקחו בחשבון תרחישים של פיגועי דריסה. אבל צריך להבין שלא מדובר בישוב בשטחים, מדובר במדינת ישראל בקו הירוק".

 

ארדן התייחס גם להקבלות שנעשו בין מתיישבי אום אל-חיראן למתנחלי עמונה, ואמר כי "אין שום סימטריה". "יש עשרות אלפי מבנים לא חוקיים ששייכים לערבים, ששנים רבות לא נעשתה כלפיהם אכיפה", טען, "לעומת זאת בעמונה בית המשפט קצב את הזמנים לפינוי עמונה. יש קיפוח של המגזר היהודי".

 

מוקדם יותר טענה המשטרה כי הירי לעבר הדורס, יעקוב אבו אלקיעאן, בוצע בתחילה באוויר כהרתעה, ורק לאחר שהחל לשעוט לכיוון השוטרים בוצע הירי לעבר הרכב. עוד הוסיפו כי הרכב התקרב אל השוטרים באיטיוות מחשידה ובאורות כבויים, ולא נענה לקריאות ולאיתותי הפנס לעצור.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.