אילן רבינוביץ' מדבר על האתגר של חייו: "צעקתי, זה לא יכול להיות!"

 
עודכן 22:17 13/01/2017

הפסיכיאטר המצליח משך אליו ידוענים ופוליטיקאים, אבל דבר לא הכין אותו ליום שבו שניים מילדיו יאובחנו על הספקטרום האוטיסטי: "יש יותר סיכוי לזכות בלוטו האמריקני"

 
 
 
 
 

בַּקומה ה-17 במגדל יוקרתי ברמת גן, אנחנו מציצים לתוך הקליניקה של הפסיכיאטר הכי מפורסם במדינה.

 

הוא מוכר כפסיכיאטר של המפורסמים, בין מטופליו אנשי העסקים הבכירים במשק ופוליטיקאים רבים - זה אחר זה הם מגיעים לספה שלו בקליניקה. אבל בין שלל המטופלים שעברו כאן, יש אחד שהסיפור שלו נצרב עמוק בקורות החיים של ד"ר אילן רבינוביץ'.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

"תעזור לי, בוא אליי מהר": ההקלטה האחרונה של דודו טופז

אילן רבינוביץ' מגיב לטענות נגד סילבן שלום

הילדים של דודו טופז: לא קיבלנו אגורה מהירושה

 

זו תהיה הפעם הראשונה שבה ישמיע את הקלטת השיחה הזאת. שעות אחדות לפני שתלה את עצמו התקשר דודו טופז אל הפסיכיאטר שלו, ד"ר רבינוביץ', מבית המעצר, והשאיר את ההודעה הזאת במשיבון שלו.

 

ההקלטה עוררה הדים רבים, טענו שהוא משתמש בה כדי לקדם את ספרו החדש ושהוא שוב חושף את מטופליו,

מבחינת רבינוביץ הסיבה היא אחרת לגמרי: הוא טוען שילדיו של טופז נתנו את הסכמתם המלאה שההקלטה תשודר.

 

יש משהו קצת דומה במטפל ובמטופל במקרה הזה. גם במקרה של רבינוביץ' קל להסתנוור מאורח חייו הרהבתני שמסתיר מאחוריו סיפור חיים קשה במיוחד.

 

 
ד"ר אילן רבינוביץ'. "ילדיו של דודו טופז הסכימו לשידור ההקלטה"
ד"ר אילן רבינוביץ'. "ילדיו של דודו טופז הסכימו לשידור ההקלטה" צילום : חדשוות 10
 

הם היו זוג מושלם. אילן ויונית. שניהם הגיעו ממשפחות דתיות מבוססות בצפון ת"א, אילן כבר היה אז סטודנט לרפואה, וכשנישאו בחתונה דתית מול עשרות חברים ובני משפחה - לא היו מאושרים מהם.

 

זמן לא רב אחרי החתונה נולדה בתם הבכורה דנה והם הפכו לְמשפחה. כמה חודשים לאחר מכן יונית כבר הייתה שוב בהריון, וכשדנה הייתה רק בת שנה נולד לה אח קטן - יותם. בהפרש של שנה בדיוק נולדה לאילן ויונית בת נוספת - הם קראו לה קרן.

 

ההפרשים הצמודים בין האחים הפכו אותם לשלישייה לכל דבר - דנה, יותם וקרן, עושים הכול יחד. אלא שלאט לאט, כְּכוֹל שהתבגרו, החלו להתגלות הפערים ביניהם. בעוד דנה הבכורה הלכה והתקדמה, אצל אחיה יותם החלו להתעורר עיכובים התפתחותיים. דווקא לאב הפסיכיאטר, שהתמחה באבחון לקויות של אחרים נדרש לא מעט זמן עד שראה שמשהו לא בסדר אצל הבן שלו.

 

 
דניאל טופז בתוכנית ריאליטי. רצה לחשוף את מצוקת אביו
דניאל טופז בתוכנית ריאליטי. רצה לחשוף את מצוקת אביו צילום : צילום מסך -
 

בגיל 3 יותם אובחן בפעם הראשונה, אלא שהסדקים באידיליה המשפחתית רק מתחילים להיווצר. לאורך כל התקופה הזאת, בעוד בתוך הבית אילן ויונית מתמודדים עם הקושי, כלפי חוץ הם מציגים חזות אחרת לגמרי, לא מספרים לאף אחד. ומתוך הבריחה הזאת שלו מהמצוקה שבבית, בחוץ אילן מתחיל לבנות קריירה מפוארת.


סרט עם סוף ידוע מראש

 

הוא עובד כרופא בכיר בשיבא ובשנת 2003 פותח קליניקה פרטית מצליחה ומעסיק עשרות מטפלים ומטפלות. במקביל הוא מתחיל לשדר בתוכנית רדיו וְהופך לפסיכיאטר של העשירים וְהמפורסמים. כך הגיע לקליניקה שלו גם דודו טופז.


רבינוביץ צפה מקרוב בהידרדרות שלו כמו בסרט שהסוף שלו היה ידוע לו מראש. עד אותו היום במאי 2009, כשטופז נעצר בחשד ששלח בריונים לתקוף את מנכ"ל קשת אבי ניר, את שירה מרגלית ואת סוכן השחקנים בועז בן ציון. שעות אחדות לפני ששם קץ לחייו עוד הספיק טופז להתקשר לרבינוביץ'.

 

 
דודו טופז. הידרדרות מתועדת
דודו טופז. הידרדרות מתועדת צילום : צילום מסך -
 

לאחר ההתאבדות של טופז, צוטטו מקורביו ובני משפחתו בעיתון כמי שכועסים על רבינוביץ' על שהרבה לחשוף מידע עליו, בין היתר תהו אם מינון התרופות שניתנו לו ע"י רבינוביץ' לא היה גבוה מדי. רבינוביץ טוען שהיום המצב שונה לגמרי, ילדיו של טופז מצדדים ותומכים בו וביקשו ממנו לשדר את ההקלטה הזאת, הוא מראה לנו הודעת סמס מבנו של טופז.


הקלטת הזאת, כותב דניאל טופז, מראה את המצוקה הגדולה שאבינו היה שרוי בה. בימים האחרונים בחייו הוא היה במצב נפשי קשה וחשוב לנו שידעו שגם הוא לא ידע מה עובר עליו והתבייש  מי שהיה אמור להגן עליו ברשות בתי הסוהר אולי התרשל במילוי תפקידו.


נא להתנהג בהתאם

 

זמן לא רב אחרי מותו של טופז מקבל רבינוביץ פנייה ממפיקי האח הגדול שמבקשים מִמֶנוּ לטפל במתמודדים בתוֹכנית.
הטיפול הזה הוביל לגל של טענות, ולתביעה נגדו. רבינוביץ' מכחיש ומסרב לענות, אבל התביעה הזאת מסתיימת בהסכם פשרה שבו נדרשו רבינוביץ והזכיינית קשת לפצות ׁשלושה מתמודדים בתוכנית בכ-2 מיליון שקלים.

 

אבל השערוריות שנקשרות בשמו לא פוסקות. שיטות שנויות במחלוקת, טענות על חוסר דיסקרטיות? מבחינת רבינוביץ הכול היסטוריה, ועל כך באמת אי אפשר להתווכח. רבינוביץ' היום בעל קליניקה פרטית מצליחה, הוא מאמין שהעובדה שהפך למפורסם גם הצליחה להסיר סטיגמות רבות על עולם הפסיכיאטריה.

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.