ברש"פ מתכוננים לעידן טראמפ: "העברת השגרירות לי-ם - הכרזת מלחמה על המוסלמים"

 
עודכן 16:34 06/01/2017

ה-20 לינואר מתקרב, וברשות הפלסטינית חוששים מהאפשרות שהנשיא האמריקני הנבחר יממש את הבטחתו, ויעביר את השגרירות האמריקנית לבירה. "העברת שגרירות ארה"ב לירושלים תביא את השלום למבוי סתום״, אמר אבו מאזן

 
 
 
 
 
יו"ר הרשות, אבו מאזן. "ירושלים המזרחית היא בירת מדינתנו"
יו"ר הרשות, אבו מאזן. "ירושלים המזרחית היא בירת מדינתנו" צילום : רויטרס
 

בכירי הרשות הפלסטינית התייחסו היום (שישי) לכניסתו של נשיא ארה"ב הנבחר, דונלד טראמפ, ב-20 לינואר - ותקפו את הצהרותיו אודות מעבר השגרירות האמריקנית לירושלים. ״העברת שגרירות ארה"ב לירושלים תביא את השלום למבוי סתום״, הצהיר יו"ר הרשות, אבו מאזן.

 

"כל הצהרה או עמדה אמריקאית אשר פוגעת או משנה את המצב של ירושלים הינה קו אדום שלא נסכים לו", הוסיף אבו מאזן, "ירושלים המזרחית היא בירת מדינתנו. כל הצהרה מצד הממשל האמריקני החדש על העברת השגרירות היא הצהרה תוקפנית מבחינתנו. אני קורא לטראמפ לבקר בפלסטין, ובמיוחד בבית לחם בשנה הבאה״.

 

 

 
יממש את הבטחתו? טראמפ
יממש את הבטחתו? טראמפ צילום : רויטרס
 

יועצו של אבו מאזן והדרשן במוקטעה, מחמוד אלהבאש, אמר היום בדרשת יום השישי כי ״העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, הינה הכרזת מלחמה על המוסלמים״. "אנחנו לא רוצים להתעמת מול ארה"ב אך העולם המוסלמי לא יסכים לצעד הזה וגם לא העולם הנוצרי. ירושלים הכבושה היא בירתנו הנצחית. הדת והאמונה והעקרונות לא יסכימו להסדרים ולכן ירושלים לא יכולה להיות נתונה לאף הסדר״, הצהיר.

דברים אלו מצטרפים לדרשות יום שישי רבות שנשאו גורמי דת בכירים במסגדי הרשות הפלסטינית, שנגעו להבטחה להעברת השגרירות לבירה. ״זוהי תקיפה ברורה על הקודש שלנו ועל התרבות שלנו ועל הדת שלנו״, נאמר שם, ״צעד זה דורש עמדה ערבית אסלאמית מאוחדת שתתמוך בירושלים, כי ירושלים היא עיר ערבית ומוסלמית שניצבת בפני הכובשים".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.