"אם שני גברים שמפיצים מחלות חיים יחד, למה שגבר לא יתחתן עם שתי נשים?"

 
עודכן 22:22 27/12/2016

תחקיר האישה השנייה שפורסם אמש בחדשות 10 חשף את ההיקפים החריגים של תופעת הפוליגמיה ה"ממוסדת" בישראל. הרב דב שטיין, העומד בראש הארגון המשדך רווקות לִגברים נשואים, מתעקש שמדובר בעזרה לִשני הצדדים: "ראינו שיש המון נשים שלא מצליחות להתחתן, אז חשבנו למה לא שיתחתנו עם אדם שכבר יש לו אישה שנייה"

 
 
 
 
 

אתמול נחשף בחדשות 10 כי לפי גורמים ברבנות הראשית כחמישים עד שבעים היתרים בשנה ניתנים לזוגות שמבקשים לשאת בן זוג נוסף.

מי שמקדם את הנושא הוא ארגון "הבית היהודי השלם" שעוזר לזוגות להשיג את ההיתר. "יכול להיות שהיתר הזה ניתן בגלל בעיות שאי אפשר לחיות עם האישה כי היא אישה מורדת - לא רוצה לקיים יחסים עם בעלה. אבל אני יודע שיש עשרות היתרים בשנה ואני מברך את הרב עמאר שנתן. כל הכבוד לו", אומר הרב דב שטיין, ראש הארגון.

 

לכתבות נוספות בחדשות:
אחרי "נאום הסוטים": הרב לוינשטיין במסרים חריפים נגד מפקדי צה"ל
ענבל אור התלוננה כי מאיימים על חייה - המשטרה לא מצאה דבר

לטענת הרב שטיין, הארגון קם כדי לעזור דווקא לנשים שלא מוצאות זיווג: "בגלל שראינו שיש המון נשים שלא מצליחות להתחתן ובגלל זה הן נאלצות למצוא דרכים לא סימפטיות, כמו שחלקן מתחתנות עם ערבים או מחפשות מהצד, אז חשבנו למה לא שיתחתנו עם אדם שכבר יש לו אישה שנייה", הוא מסביר.

 

 

 

 
"כל הכבוד לרב עמאר". הרב דב שטיין העומד בראש ארגון "הבית היהודי השלם"
"כל הכבוד לרב עמאר". הרב דב שטיין העומד בראש ארגון "הבית היהודי השלם" צילום : חדשות 10 - צילום מסך
 

ב' ופ' נשואים כבר 10 שנים. לאחרונה ביקש הבעל לשאת אישה נוספת - מבחינתם מדובר במצווה. הם פנו לרב שטיין שהקים בית דין בנוכחות שלושה דיינים שהתירו לב' לשאת אישה. "שני גברים שחיים ביחד הם נזק דמוגרפי ומפיצים מחלות קשות מאוד ועדיין המדינה מקבלת אותם בלי שום בעיה, אבל אדם שרוצה להתחתן עם אישה שנייה זה פלילי?", הוא שואל.

 

מיכל רוזין - מקדמת בכנסת דיון דחוף בעקבות התחקיר. "לא יכול להיות שבחסות ההלכה ייעשו מעשים שאינם חוקיים", היא אומרת. על פי החוק נאסר לשאת אישה שנייה מלבד מקרים חריגים, אבל זה לא עוצר את חברי ארגון הבית השלם - הם מבחינתם פועלים על פי חוקי ההלכה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.