אחרי "נאום הסוטים": הרב לוינשטיין במסרים חריפים נגד מפקדי צה"ל

 
עודכן 21:04 27/12/2016

בכינוס רבנים למען מאבק בשירות לוחמות ביחידות צה"ל, אמר ראש מכינת עלי כי "למפקד הדתי לא ניתנות זכויות, והוא חייב להיענות לשיח הליברלי". בנוסף טען, כי הרבצ"ר לשעבר פרש מצה"ל על רקע סגירת מחלקת תודעה יהודית ברבנות

 
 
 
 
 

ארבעה חודשים אחרי שנשא את "נאום הסוטים" המפורסם והתנצל - חזר אתמול הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם צבאית בעלי, על האשמות חריפות נגד מפקדי צה"ל. בכינוס רבנים בכירים שנאבקים נגד השירות המעורב של נשים ביחידות לוחמות, חזר לוינשטיין על המסרים החריפים, ואף השתמש שוב במילה "סוטים".

 

"יש שתי מילים שהצבא משתמש בהן כל הזמן", אמר, "אחד זו 'הדתה' של הצבא, ושתיים, הדרת נשים. העובדה שאנו אוחזים בערכים יהודיים, בערכים לאומיים, בערכים משפחתיים, בערכים מסורתיים, זה מבחינתם הדתה. לחייל ברמה האישית ניתן מקסימום מענה לצרכים הדתיים, אבל למפקד הדתי לא ניתן שום זכויות כי הוא חייב להיענות לשיח הליברלי".

 

>> לכתבות נוסופות בנושא:

הרב לוינשטיין במכתב הבהרה: "דברי התפרשו בצורה שלא התכוונתי אליה"

מנכ"ל משרד הביטחון נפגש עם הרב לוינשטיין: "דבריך אינם מקובלים"

ההתבטאויות - והעונש: צה"ל בוחן מחדש את הקשר עם הרב לוינשטיין

 

במהלך הכינוס אף האשים הרב לוינשטיין את הרמטכ"ל איזנקוט בפרישתו של הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ בשל סגירת "מחלקת התודעה היהודית" ברבנות הצבאית. "הצבא הורה על סגירת המחלקה המיוחדת ברבנות הצבאית שעסקה בערכים יהודיים לאומיים מסורתיים", אמר, "ועל רקע זה הרב פרץ הודיע לרמטכ"ל שכך הוא לא יכול להמשיך".

 

 

 
הרב דב ליאור. "רוצים להחליש את צה"ל"
הרב דב ליאור. "רוצים להחליש את צה"ל" צילום : חדשות 10
 

אבל את הנאום התקיף ביותר נשא הרב דב ליאור, ראש ישיבת ההסדר בקרית ארבע המזוהה עם גרעין הימין הקשה בהתנחלויות. "הם רוצים להחליש את צבא ההגנה לישראל", אמר ליאור, "הם יודעים שאם יהיו בנות בתוך השריון.. הם לא יכולות להיות לוחמות, הם כוונתם להחליש את הצבא".

 

תגובת דובר צה"ל: "הטענות לפיהן הרב הצבאי הראשי, תא"ל (במיל') רפי פרץ, הודיע על פרישתו בעקבות העברת ענף תודעה יהודית לאגף כוח אדם, אינן נכונות ומשוללות יסוד".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.