דיווח: צבא סוריה השלים את כיבוש חלב, המורדים נסוגים

 
עודכן 15:04 12/12/2016

לדברי ראש הארגון הסורי לזכויות האדם, השלימו כוחות אסד את כיבוש העיר השניה בגודלה בסוריה, לאחר שכבשו את שש השכונות הנותרות שבה שלטו ארגוני המורדים. עם זאת ייקח עוד זמן רב עד לטיהור העיר מלא. "זהו יום הדין של חלב", אמר מושל אחד המחוזות שנפלו בידי הצבא הסורי

 
 
 
 
 
"המורדים נסוגו משש השכונות האחרונות". חלב המופגזת
"המורדים נסוגו משש השכונות האחרונות". חלב המופגזת צילום : רויטרס
 

סופה של המערכה על חלב? ראש הארגון הסורי לזכויות האדם, רמי עבד אלרחמן, הודיע אחר הצהריים (שני) כי צבא אסד סיים את כיבוש העיר חלב מידי המורדים. לדבריו כוחות המורדים נסוגו משש השכונות האחרונות בהן שכנו במזרח העיר.

 

עם את מדווחים בצבא הסורי כי ישנם עדיין ריכוזי מורדים חמושים ברחבי העיר, וטיהור מלא של העיר, השנייה בגודלה בסוריה, ייארך עוד זמן רב. עוד נמסר כי כוחות הצבא סורקים כעת את השכונות המזרחיות בעיר, ומטוסי חיל האוויר מפגיזים את כוחות המורדים הנסוגים.

 

 

 
אזרחים סורים ברחובות חלב
אזרחים סורים ברחובות חלב צילום : רויטרס
 

עוד דווח כי חלק מן התושבים נשארו בשכונות הנצורות בידי חיילי הצבא הסורי, והם קוראים למדינות העולם להתערב מחשש סביר שחיילי צבא אסד שייכנסו לשכונות המגורים ייבצעו בהןם טבח המוני.

 

"הקרב צפוי להסתיים בקרוב מאוד", אמר קצין בכיר בצבא סוריה, "יש להם עכשיו שתי אופציות, להיכנע או למות". לדברי שר ההגנה הרוסי, מאז תחילת הקרבות יותר מ-2,200 מורדים נכנעו, ומעל למאה אלף אזרחים ברחו מן העיר.

 

אנשים בורחים ממחסה למחסה, על מנת להימלט ולהציל את חייהם", אמר מושל לשעבר של אחת השכונות בעיר המדממת שזה עתה נפלה בידי הצבא הסורי לסוכנות הידיעות אי.פי, "זהו יום הדין של חלב".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.