"אני סמכתי עליך": ההקלטות שחושפות את העימות בין הלוחם לעופר וינטר

 
עודכן 20:32 05/12/2016

אתמול טען בגל"צ עורך דינו של מח"ט גבעתי לשעבר, עופר וינטר, כי לפני ארבע שנים תחקירן של תכנית "המקור" ניסה להפלילו ולהדיח אותו מתפקידו. אבל ההקלטות חושפות באופן חד משמעי כי לא היה זה תחקירן, אלא לוחם ששירת תחת פיקודו שמודה כי לא רצה להפיל אותו • פרקליטו של וינטר: "שליחת חייל לשעבר להקליט את המח״ט שלו - דבר שלא ייעשה"

 
 
 
 
 

ההקלטות שחושפות הערב (שני) את העימות בין הלוחם למח"ט גבעתי לשעבר, עופר וינטר, מראות כי רביב דרוקר בכלל לא מוזכר בשיחה.


אתמול (ראשון) טען בגל"צ עורך דינו של מח"ט גבעתי לשעבר, עופר וינטר, כי לפני ארבע שנים תחקירן של תכנית המקור ניסה להפלילו ולהדיח אותו מתפקידו. לדברי עו"ד, התחקירן התוודה בשיחה עם וינטר כי הוא פעול בשליחותו של עיתונאי חדשות 10 רביב דרוקר.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

חזן בבית כנסת נעצר בחשד שאנס את נכדתו מאז הייתה בת 11

פרסום ראשון: הנהג בתאונה הקטלנית בכביש 431 מעולם לא הוציא רישיון נהיגה

היועמ"ש שוקל להעמיד לדין את מחבר "תורת המלך" בגין הסתה לאלימות

 

 
הרמטכ"ל גנץ ומח"ט גבעתי עופר וינטר במבצע "צוק איתן"
הרמטכ"ל גנץ ומח"ט גבעתי עופר וינטר במבצע "צוק איתן" צילום : דובר צה"ל
 

אבל הקלטות הפגישה חושפות באופן חד משמעי כי מי שנפגש עם וינטר לא היה תחקירן אלא לוחם קרבי ששירת תחת וינטר, שטען בפניו בשיחה כי במהלך קרב ברצועת עזה וינטר ירה בקטין פלסטיני. במפגש המוקלט מתחילתו ועד סופו, לא מוזכר אפילו פעם אחת שמו של דרוקר.

 

"היית חייל שלי, תתבייש לך" נשמע וינטר אומר בהקלטה. החייל המשוחרר, עונה לוינטר כי לא נשלח להפיל אותו או להכשיל אותו.

 

 

תגובת עו"ד עודד סבוראי, פרקליטו של וינטר: "לדברי תא״ל וינטר, כפי שאמר זאת בעבר, התוודה החייל לשעבר, ומסר שדרוקר שלח אותו וצייד אותו באמצעי ההקלטה. איך נודע לתא״ל וינטר על הקשר בין דרוקר לבין החייל לשעבר אלמלא אמר זאת החייל באופן מוצהר?".

 

"דרוקר עצמו הודה בכך בפייסבוק אתמול כשכתב: ״...אחרי השיחה הזאת ביקשנו מהחייל ללכת לדבר על זה עם וינטר...״. דרוקר פרסם גם קטע משיחה מוקלטת בין החייל לשעבר לבין חברו, בה אמר החייל לשעבר שפעילותו מכוונת להשפעה על מינויו של תא״ל וינטר למח״ט.

 

"שליחת חייל לשעבר להקליט את המח״ט שלו, זה דבר שלא ייעשה. פרסום חלקי דברים כאילו מדובר בתמונה השלמה, גרוע מאי-פרסומם. לתא״ל וינטר אין כוונה להתעמת עם דרוקר והוא משוכנע שחשיפת האופן שבו דרוקר פעל כלפיו לפני שלוש וחצי שנים, תסייע לצופים להבין את ההקשר של תחקיר ״המקור״, שאין בו חדש וממחזר טענות שנחקרו במצ״ח ונסגרו זה מכבר", לשון התגובה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.