העדויות החלו להצטבר – וציירו תמונה מטרידה על החצר האחורית של חסידות גור

 
עודכן 13:51 29/11/2016

בדירה בירושלים פגשתי שניים מיוצאי החסידות הגדולה והמשפיעה בישראל. זה הוביל לעוד ועוד פגישות, ולעוד ועוד עדויות מטלטלות. הפחד, הקדושה, הברית – והוצאת הזרע לשווא. ישראל רוזנר על "פרויקט חסידות גור", שישודר הערב ב-21:00 בתוכנית "המקור"

 
 
 
 
 

כמה ימים אחרי מותה של אסתי וינשטיין, יוצאת חסידת גור, הוצפו הרשתות החברתיות בהספדים ובגילויים על החסידות. בדף הפייסבוק "גור לך" נרשמו אלפי כניסות והספר שכתבה וינשטיין הפך לרב מכר - עוד לפני שהודפס.

 

בדירה בירושלים פגשתי שני חסידי גור לשעבר, חרדים עדיין, שאמרו שאי אפשר יותר לשתוק, שצריך לנפץ את החומות ולספר את הסיפור של גור. במלואו. הם סיפרו לי על ילדותם ונערותם בישיבה הקטנה, על המשגיחים בישיבה, על שמירת הברית, על אווירת הפחד והקדושה עליה גדלו, שמירת הידיים, והחטא החמור מכל - זה שבגללו אפשר להגיע עד לפסיכיאטר - הוצאת זרע לשווא.

 

אחר כך הם סיפרו על השידוך, הנישואים, הריחוק מבנות הזוג והיחס הלא אנושי לעתים לנשים בחסידות. הם ביקשו לצרף לפגישה אישה, יוצאת גור, גם היא עדיין חרדית. היא סיפרה על דיכוי היצר המיני, על הלילה הראשון, ושוב - על כדורים פסיכיאטרים.

 

שעות ארוכות ישבתי איתם, ואז קבענו להיפגש שוב. הפעם עם מכשיר הקלטה. הם הפנו אותי ואת ליאת לוי התחקירנית לעוד אישה, ולעוד איש, ועוד ועוד... העדויות של כולם ציירו תמונה מטרידה על החצר האחורית בחסידות הגדולה והמשפיעה בישראל.

 

חסידות גור לא עוסקת רק בתלמודי תורה ובישיבות - היא גם בעלת כוח פוליטי רב. מהחסידות יצא גם שר הבריאות, יעקב ליצמן. לא מזמן, בכנס "המודיע", רמז ליצמן לבנימין נתניהו שתמיכתו מובטחת לו, כל עוד הוא ראש הממשלה ימשיך למלא את חלקו בהסכם בינו לבין החרדים: למשל, ביטול חוק הגיוס ותמיכה תקציבית בבני ישיבות.

 

אבל ליצמן נאמן קודם כל לאיש שמינה אותו, האדמו"ר מגור ולקהילתו, והתחקיר שלנו מתחקה אחר השימוש שלו בכוחו הפוליטי כדי להיטיב עם החסידות.

 

אזהרת ספוילר: הערב תראו, לדוגמה, מה קורה בעיר ערד בחודשים האחרונים. ראש העיר הנבחר החליט לא לצרף את גור לקואליציה, ומאז - מלחמה. האדמו"ר וליצמן, שרואים בעיר יעד נדל"ני לחסידים, עושים כל מה שהם יכולים כדי לקבל אחיזה.

 

ליצמן מבקר בעיר לעתים תכופות, מאיים על ראש העיר שיתקע כל תהליך אפשרי בממשלה, מתערב לטובת חסידים במשטרת העיר וזה לא הכל. ונזכיר: ליצמן הוא השר הפופולרי ביותר בממשלה. מקדונלד'ס אאוט, חסידות גור אין.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.