"מסע הסתה חסר תקדים": בית הכנסת הרפורמי ברעננה הושחת

 
עודכן 10:37 24/11/2016

בפעם החמישית הושחת בית הכנסת ברעננה בכתובות נאצה כנגד מתווה הכותל ובסכין שהושארה במקום עליה נכתב "הלכות רוצח". "הגיע הזמן לעצור את הגל העכור הזה ולהפסיק לעשות הנחות לפוליטיקאים החרדים", אומר הרב גלעד קריב. נתניהו: "מגנה בתוקף את המעשים"

 
 
 
 
 
"איום מפורש ברצח". הסכין עם הפתקים שנמצאו בבית הכנסת ברעננה
"איום מפורש ברצח". הסכין עם הפתקים שנמצאו בבית הכנסת ברעננה צילום : גלעד קריב
 

בית הכנסת הרפורמי ברעננה הושחת הלילה (חמישי) בכתובות נאצה כנגד מתווה הכותל על אחת נכתב " אין שכינה זזה מן הכותל המערבי" ובשנייה צוטט פסוק מספר עובדיה שמדבר על שריפת אויבים.


במקום הושארה סכין שעליה נכתב "הלכות רוצח" ולידה הונחו פתקים עם שמו של נשיא התנועה הרפורמית בצפון אמריקה - ריק ג'יקובס, של הרב הרפורמי גלעד קריב ושל יו"ר ארגון נשות הכותל ענת הופמן.

 

לכתבות נוספות בחדשות:

שוחררו הפועלים שנחשדו כי גרמו לשריפה בנטף

כרטיסים לצופים ומאבק עד אובדן הכרה: סוכל קרב רחוב שארגנו נערים בבית ספר


זו הפעם החמישית בה הושחת בית הכנסת זאת כחלק ממחאת החרדים כנגד מתווה הכותל לפיו תוקם רחבה מעורבת נוספת בכותל לגברים ולנשים.


"האיומים האלה לא ירתיעו אותנו מלהמשיך לקדם את הערכים שלנו בכותל, ברעננה ובכל מקום ברחבי הארץ, אבל אנחנו גם לא מוכנים לעצום את העין. בשנה האחרונה מתחולל בישראל מסע הסתה חסר תקדים נגד היהדות הרפורמית בהובלת רבנים ופוליטיקאים. הגיע הזמן לעצור את הגל העכור הזה ולהפסיק לעשות הנחות לפוליטיקאים החרדים שמרשים לעצמם להסית", אמר הרב גלעד קריב, מנכ"ל התנועה ליהדות מתקדמת בישראל.

 

 

 
"לא נעצום את העין מול הגל העכור". גלעד קריב, נשיא הקהילה הרפורמית בישראל
"לא נעצום את העין מול הגל העכור". גלעד קריב, נשיא הקהילה הרפורמית בישראל צילום : חדשות 10
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתגובה: "אני מגנה בתוקף את הכתובות שנתגלו הבוקר בבית הכנסת הרפורמי ברעננה. למעשים כאלה אין מקום בחברה החופשית שלנו".

 

ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה: "המפלגה מביעה זעזוע עמוק ושאט נפש מכתובות ההסתה הפרועה והמסוכנת שנחשפו הבוקר בבית הכנסת הרפורמי ברעננה. מי שביצע את המעשים האלה הם אנשים מלאי שנאה שאין בינם לבין היהדות דבר וחצי דבר. מדובר באיום מפורש ברצח ואנחנו מצפים מגורמי אכיפת החוק לפעול במהירות ובנחישות על מנת למצוא את המעורבים ולהביא אותם לדין."


ח"כ ציפי לבני הגיבה לאירוע: "כשבית כנסת מחולל ורבנים מאוימים בגלל אמונתם ויהדותם הרפורמית - ועוד במדינת העם היהודי - אוי למי שלא נזעק. באחריות הממשלה להפסיק את מחול השדים הזה שלא רק מערער את מרקם החיים שלנו בישראל - אלא פוגע אנושות ביחסים החשובים כל כך עם הקהילה היהודית בחו"ל".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.