רומי מ"מסובך" בטור מיוחד: "תנו לסדרה לתקן את החטאים הקטנים שלכם"

 
עודכן 11:48 21/11/2016

דניאל כהן (רומי מ"מסובך") מספרת בטור מיוחד על הסצנה הטעונה בסדרה, על הורים וילדים, דימויי גוף ואשמה. מסובך, יום שני בערוץ 10

 
 
 
 
 
דניאל כהן, רומי מ"מסובך"
דניאל כהן, רומי מ"מסובך" צילום : עידו לביא
 

 

רן שאל אותי אינספור פעמים איך אני מרגישה אחרי שראיתי את הפרקים, או אחרי שצילמנו. הוא הזכיר את המילה 'אמיצה' כמה וכמה פעמים כשדיבר עליי ובאמת הייתי אמיצה. אפילו מאוד. ודווקא בגלל שהייתי אמיצה, עכשיו אני מרשה לעצמי לפחד. זאת לא תחושה כיפית אבל זה מרגיש לי הכרחי.

 

הפרק הזה מביא את אחת הסצנות הכי חשובות, כל כך חשובה שכולם בסט הכירו אותה. סצנה 404 המפורסמת - בה רומי שומעת את אבא שלה, דורון, עם גבי ומבקשת מהם לשתוק. דורון נכנס לחדר ברגשות אשמה ומבוכה ומנסה להתנצל. אבל לרומי נשבר - ואני מבינה אותה. הילדה לא צריכה לשמוע דברים כאלה. והיא אומרת הרבה דברים, מלבד הערות סרקסטיות כגון ״המאפרה שלך הרגע קמה מהמיטה ועזבה את הבית״. היא גם אומרת את המשפט האסור- ״אמא צודקת״. אני לא אמא ובטח שלא גרושה ואפילו אני יודעת שזה המשפט האסור. ודורון כל כך נעלב שהוא נופל לרמה נמוכה, ומעליב אותה, שופט אותה, ״כי את מתביישת בגוף שלך, לא אומר שאת צריכה להוציא את התסכול שלך עליי״.

 

 

קטעים נוספים מתוך "מסובך":

>>"אני מפחדת מהשידור של הפרק הבא" - דניאל כהן כותבת באינסטגרם על שידור הפרק.

>>"אבא הוא גם בן אדם"

>>"איזה ילד אוכל קורקבנים?"

>>"הוא מחפצן כל הזמן, זה הכי כיף בעולם"

 

המשפט הזה כאב, אפילו אם אני שחקנית, אפילו אם אני לא רומי, אפילו אם זאת רק דמות. דורון מגיע לנקודת שפל, וגם רומי, והמשפט הזה הוא מה ששובר אותה, כי האמת כואבת כל כך. ועכשיו, אחרי שהפרק שודר, יש לי דבר אחד לומר  - לפני שתתחילו עם כל התגובות; אם יש משהו אחד שרומי היא לא - היא לא קורבן. ותפסיקו להפוך אותה לכזאת. בתור סוג של נציגה של רומי בעולם הזה, אני לא מוכנה שתהפכו אותי או אותה לקורבן.


הסיבה שאני כל כך מפחדת היא כנראה בגלל שאף פעם לא מדברים על הנושא הזה, של דימוי גוף בעייתי בגילי, וזה קיים, אלוהים, אנחנו מוצאים פגמים בכל מקום! אין שנייה של רוגע. תמיד חושבים על איך נראים ומה לובשים. וצריך לדבר על זה, אז אני שמחה שזה מגיע למסך איכשהו, גם אם זה אומר שאני שמה את עצמי במקום לא נעים ומפחיד בשביל זה. אל תהפכו את רומי למשהו שהיא לא. רומי מדהימה! היא חכמה, וסרקסטית, ומטפלת באחיות שלה ובעצם, מגדלת את ההורים שלה. בחיים לא ראיתי דמות כמוה, באמת.

 

 

 

 

לצפייה בקטע המדובר מתוך "מסובך"

נמאס לי לראות רק דמויות חד מיימדיות של ילדים - תראו גם את המציאות שלהם. היא מראה את המציאות כמו שהיא, בלי שום המתקה. אתם לא רואים התאכזרות לילדים בפרק הזה, או שמנופוביה, או מה שלא בא לכם לקרוא לזה, אתם רואים הורה עושה טעות, הורה שתופסים אותו לא מוכן, בנקודה רעה, וילדה שמשלמת את החשבון. והאמת, השבוע, הסדרה באמת התחילה בשבילי.

 

כמה פעמים הצצתם מהצד על ארוחות הצהריים של הילד שלכם? כמה פעמים בדקתם את המקרר כדי לראות אם הממתקים נגמרו? כמה פעמים התעצבנתם שהילד אוכל ג׳אנק עם חברים? בבקשה. מתערבת שהרבה מכם עכשיו מרגישים קצת אשמה. כי גם אתם עושים דברים דומים, אולי לא במודע, ואולי לא כל כך באופן גלוי, אבל אתם עושים אותם. אז בדיוק כמו שהילד שלכם לא קורבן, גם רומי לא קורבן.

 

 

רן שריג ושחף יעקובוביץ' על הפרק "הילד הרעב"

 

ורומי גם לא שונאת את אבא שלה. בכלל לא. הוא פוגע בה שוב ושוב, ועושה טעויות, כי אין דבר כזה הורה מושלם, ואין מדריך מדויק להורה. רומי שונאת את כמה שהיא אוהבת את אבא שלה. ורואים את זה! רואים איך הוא בא, עם כל העולב שבו, והאשמה, מופיע בחדר שלה, בבית של אמא שלה, ובתוך שנייה היא מתפרקת ומחבקת אותו. הוא אפילו לא צריך לדבר. היא שונאת את זה שהיא נפגעת ממנו, ועדיין לא תפסיק לאהוב אותו, עם כמה שהוא לוזר. כי זאת מי שהיא, וגם מי שאני האמת, אנחנו אוהבות יותר מדי, ולפעמים זה מתנקם בנו. אז בבקשה, תתנו לסדרה הזאת לגעת בכם, להראות לכם את כל החטאים הקטנים האלו שאתם, בתור הורים, עושים. תתקנו אותם. תעזרו לילדים שלכם, הם צריכים את זה. מספיק קשה להתבגר ולנסות למצוא את עצמך גם בלי שמתקיפים אותך. תתמכו בהם.

 

רן הוא לא דורון, ואני לא רומי, והרבה מכם צריכים לזכור את זה. אבל למרות שזאת סדרה, ולא מציאות, היא אמורה לעזור לכם. היא אמורה לשקף לכם את המציאות שלכם. תנו לה לעזור לכם לתקן את כל החטאים הקטנים האלו.
ואם אפילו רק אחד מכם יתקן חטא אחד, זה יהיה שווה את כל הפחד הנורא הזה.

 

 
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.