יעלון: "התנגדתי נחרצות לעסקת הצוללות - פרסומיו של רביב דרוקר מטרידים"

 
עודכן 08:02 18/11/2016

שר הביטחון לשעבר אישר בחשבון הפייסבוק שלו את תחקיר חדשות 10, לפיו נתניהו ביצע את עסקת רכישת שלוש הצוללות מהחברה הגרמנית - בניגוד לדעתו. "פרסומיו של רביב דרוקר בנושא מטרידים מאוד, ומחייבים בדיקה מקיפה של הגורמים הרלוונטיים" • וגם: עדותו של איש מפלגת העבודה מהמו"מ על כניסה לקואליציה, והקשר לשמרון ולעסקה

 
 
 
 
 

נמשכת הסערה סביב עסקת הצוללות בין ישראל לחברה הגרמנית: שר הביטחון לשעבר (חמישי), משה יעלון, התייחס הערב בפעם הראשונה בחשבון הפייסבוק שלו לחשיפת חדשות 10 אודות התנגדותו לעסקת הצוללות. יעלון הודה שאכן התנגד לעסקה "נחרצות" כפי שנטען, ואף הסביר כי "מטעמים מבצעיים, ארגוניים וכלכליים, לא היה לצה"ל צורך בכך - בשעתו, וגם בשנים הקרובות".

 

"עמדתי התבססה גם על סמך עבודת מטה מקצועית, מעמיקה ומקיפה שבוצעה בצה"ל ובמשרד הביטחון", כתב שר הביטחון לשעבר, "איני יודע מה נעשה ומה נחתם לאחר עזיבתי את משרד הביטחון, אך פרסומיו של רביב דרוקר בנושא מטרידים מאוד, ומחייבים בדיקה מקיפה של הגורמים הרלוונטיים. תיאור השתלשלות הדברים המתוארת בהודעת המל"ל, הוא חסר ואינו משקף את המציאות כהווייתה".


>> לכתבות נוספות בנושא:

סערת הצוללות: "ליצרן הגרמני עבר עשיר של הרשעות בשוחד"

נתניהו: שמעתי על הקשר בין שמרון לצוללות - רק כשערוץ 10 פנה לתגובה

סערת הצוללות: הפרקליטות תבחן אם יש מקום לפתוח בחקירה

 

בעקבות דבריו של יעלון, אמר יור הקואליציה הרצוג, כי אין מנוסך מהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את התנהלות העסקה: "הורתי ליושבת ראש הסיעה, ח"כ מרב מיכאלי, ליזום הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בהתאם לתקנון הכנסת במועד האפשרי המוקדם ביותר".

 


 

 

 
יעלון: "אין צורך בצוללות גם בשנים הקרובות"
יעלון: "אין צורך בצוללות גם בשנים הקרובות" צילום : דנה שרגא, משרד הביטחון
 

מחליפו של יעלון בתפקיד, שר הביטחון אביגדור ליברמן, התייחס לעסקה מוקדם יותר וטען כי היא הייתה מתואמת עם מערכת הביטחון, בניגוד למה שנטען. "תמכתי בצוללות בכל עמדה שהייתי, גם כשר החוץ וגם באופוזיציה", אמר בכנס באשדוד, "לגופו של עניין ואני מדבר רק על שיקול ביטחוני, זו הייתה החלטה נכונה שאני אישית תמכתי ותומך בה. כל השאר זה רכילות".

 

מוקדם יותר הוציא דובר צה"ל הודעת הבהרה  לגבי העסקה: "מדובר על רכש עתידי (בעוד יותר מעשור) של שלוש צוללות שיחליפו צוללות שיתיישנו. הצורך הוצג על ידי צה״ל בדיון קבינט שנערך לאחרונה, בהמשך לשיח השוטף המתקיים בדרגים השונים (ראש הממשלה, שר הביטחון, דיוני קבינט וועדות חוץ וביטחון) בנושאים מעין אלה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.