עונש מאסר לרב ברלנד שהורשע במעשים מגונים ובתקיפה

 
עודכן 16:11 17/11/2016

בהמשך לפרסום חדשות 10 על המגעים לעסקת הטיעון בין הפרקליטות לרב, אישר בית משפט השלום בירושלים את העסקה והרשיע את הרב בשני מקרים של מעשים מגונים ובתקיפה. הוא ירצה מאסר של שנה וחצי, מהן ינוכה הזמן אותו כבר ריצה

 
 
 
 
 
הורשע במסגרת עסקת טיעון, הרב אליעזר ברלנד (ארכיון)
הורשע במסגרת עסקת טיעון, הרב אליעזר ברלנד (ארכיון) צילום : חדשות 10
 

בית משפט השלום בירושלים אישר את עסקת הטיעון בין הפרקליטות לנציגיו של הרב ברלנד והרשיע אותו בשני מקרים של מעשים מגונים שביצע בשתי מתלוננות תוך ניצול מרות, וכן בגין תקיפה של אחד החסידים שחשף את מעשיו. לפי הסדר הטיעון הרב יפצה את המתלוננות וירצה עונש מאסר של 18 חודשים, אשר ממנו ינוכה הזמן שישב במעצר בישראל ובדרום אפריקה, שם נעצר. עם זאת, המתלוננות נגד הרב לא הסכימו להסדר, וטענותיהן יובאו לדיון ביום שלישי הבא בבית המשפט.

 

תלונות של שתי מתלוננות נוספות שהופיעו בכתב האישום המקורי הוסרו. ביום שלישי פורסם בחדשות 10 לראשונה כי הצדדים נמצאים במגעים מתקדמים בנוגע לעסקה. לפי הפרסום נציגי הרב ביקשו להסתפק במאסר שריצה עד כה ובעונש של עבירות שירות, בעוד הפרקליטות התעקשה על מאסר בפועל.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

נתניהו: שמעתי על הקשר בין שמרון לצוללות - רק כשערוץ 10 פנה לתגובה

מה חיפשו תלמידי ישיבה במזבלה בניו יורק?

איום דאע"ש: קבר אחים עם כ-300 גופות נמצא דרומית למוסול

 

כזכור הרב אליעזר ברלנד, ראש הקהילה החסידית "שובו בנים", הואשם בשורה של עבירות מין חמורות ביניהן תקיפות מיניות כנגד בנות הקהילה, אחת מהן קטינה. כאשר נחשפו חלק ממעשיו, הורה הרב ברלנד לשניים מחסידיו לפגוע באדם שחשף את המעשים. לאחר שנודעו החשדות נגדו ברח הרב מהארץ. לפני כ-7 חודשים, שלוש שנים אחרי שנמלט מהארץ, נעצר ברלנד בדרום אפריקה והוסגר לישראל.

 

 
ירצה 18 חודשי מאסר, הרב אליעזר ברלנד בבית המשפט (ארכיון)
ירצה 18 חודשי מאסר, הרב אליעזר ברלנד בבית המשפט (ארכיון) צילום : חדשות 10
 

עורך הדין שמייצג את הרב ברלנד, אפרים דימרי מסר בתגובה:
"אני שמח שביהמ"ש אישר היום את הסדר הטיעון שבמסגרתו נמחקו שני אישומים מרכזיים וכן הומר אישום על תקיפה בנסיבות מחמירות בעבירת תקיפה בלבד. בכתב האישום המתוקן לא נכללו אישומים בעבירות מין, אותם הכחיש הרב לאורך כל הדרך, והוא הורשע בביצוע מעשה מגונה של נשיקה על ראשה של המתלוננת. מדובר באישומים ברף התחתון ביותר. כפי שהסכמנו עם הפרקליטות, העונש, בכפוף להחלטת השופט, יעמוד על 18 חודשים בלבד ולצורך כך תחשב כל תקופת המעצר בדרום אפריקה ובישראל. משמעות הדבר היא שהרב צפוי להשתחרר מהכלא כבר בחודשים הקרובים ובכך תבוא הפרשה לסיומה והוא ישוב, כך תקוותו, להנהיג את קהילת שובו בנים כבעבר".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.