פרסום ראשון: בגלל התנגדות החרדים - חוק המואזין לא יעלה מחר להצבעה

 
עודכן 21:04 15/11/2016

שותפות קואליציונית מפתיעה נגד חוק המואזין: חברי הכנסת החרדים הצטרפו למקביליהם במפלגות הערביות מחשש כי החוק יחול גם על הצפירה לכניסת השבת • בתוך כך, יוזמה בליכוד: עונש מינימום לח"כים שיקראו לחרם על ישראל

 
 
 
 
 

ועדת השרים לחקיקה הצביעה השבוע בעד "חוק המואזין", האוסר על בתי-תפילה להשתמש במערכות כריזה. גם ראש הממשלה נתניהו התגאה בו - אך הערב (שלישי) נראה שהחוק לא עומד להתקדם בשל התנגדות הח"כים החרדים.

 

חברי הכנסת החרדים העלו חשש כי הצפירה בערים חרדיות שמבשרת על כניסת השבת תיכלל גם היא בחוק ויוצרים קואליציה ביחד עם הח"כים הערבים כנגד החוק, לכן גוברים הסיכויים שיוגש ערר עד מחר והחוק לא יעלה להצבעה בכנסת.

 

לכתבות נוספות בחדשות:

סקר: חדשות 10 במקום הראשון במדד האמינות

חשיפה: פרקליטו של נתניהו מייצג את החברה שעומדת מאחורי עסקת הצוללות עם גרמניה

פרסום ראשון: בגלל התנגדות החרדים - חוק המואזין לא יעלה מחר להצבעה

 

יחד עם זאת ראש הממשלה מפעיל לחצים כבדים על שר הבריאות יעקב ליצמן מ"יהדות התורה" למשוך את הערר שהגיש נגד החוק במטרה להעלותו מחר.

 

 

 
מפחדים כי הצפירה לכניסת השבת תיכלל גם בחוק. חרדים
מפחדים כי הצפירה לכניסת השבת תיכלל גם בחוק. חרדים צילום : רויטרס
 

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, הגיב על הורדת החוק מסדר היום: "נתניהו ניסה לחזר אחר קהל בוחריו בימין הקיצוני על ידי העלאה של חוק רע ומיותר שכל מטרתו הוא סימון והסתה נגד המיעוט הערבי", מסר עודה.

 

"אני מודה לשר ליצמן על שהגיש את הערר ובלם את העלאת החוק ובאמת מאמין שנעשה היום צעד משמעותי בשיתוף הפעולה בין המוחלשים בחברה", הוסיף עודה.

 

יוזמה בליכוד: עונש מינימום לח"כים שיקראו לחרם על ישראל

ח"כ יואב קיש (הליכוד) מתכוון לשנות את תקנון הכנסת במסלול עוקף מליאה ולהטיל עונש מינימום של חודש השהייה על חביר כנסת שקוראים לחרם על ישראל.

 

השינוי מגיע לאחר מסע של ח"כ באסל גטאס בארה"ב בו הוא קרא לחרם מסוג זה. תחילה ביקש ח"כ קיש לשלול משכורת של חודש מחברי כנסת שיקראו לחרם, אך דרך זו נחסמה מסיבות משפטיות.  "לא יכול להיות שחבר כנסת יקרא לחרם על מדינת ישראל ולא יעמוד בפניו לפחות האשמה לוועדת האתיקה על פעילות נגד המדינה", אמר ח"כ קיש.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.