פרשנות: העיסוק בקולות המואזין מסעיר את כל העולם המוסלמי

 
עודכן 18:54 14/11/2016

המדינה והעולם הערבי סוערים בעקבות הצעת החוק שתאסור קריאות מואזין. צבי יחזקאלי מגלה כי הדיון בנושא ערני גם בעולם המוסלמי – וכי בסעודיה, מצרים, תוניס ובמדינות נוספות שוקלים להגביל את קריאות המואזין בשעות מוקדמות בבוקר

 
 
 
 
 

ערביי ישראל, הכנסת, החמאס והעולם המוסלמי סוער כבר כמה ימים בשל הצעת "חוק המואזין", שתאסור בחוק קריאות תפילה מוסלמיות, אבל מסתבר שהדיון בנושא מסעיר את כל העולם המוסלמי במשך זמן רב. בסעודיה, מצרים, מלזיה, תוניס, טורקיה ובעיקר בערים מרכזיות וגדולות שהכפילו את מספר המסגדים הדיון בנושא קיים.


הוויכוח נע העניין האקולוגי לבין הרצון לקרוא לתפילה. לפי השריעה המוסלמית הקריאה צריכה להגיע כמה שיותר רחוק כדי להעיר את האנשים שיבואו לתפילה. גם במסגדים שצמודים לכנסיות התגבר הרצון לגבור על קול פעמוני הכנסייה, כמו במסגד שליד כנסיית המולד בבית לחם.

 

 
ישראל היא לא המדינה הראשונה בה מתעוררת סערה בנושא. צבי יחזקאלי
ישראל היא לא המדינה הראשונה בה מתעוררת סערה בנושא. צבי יחזקאלי צילום : רונן פדידה
 

במצרים החל דיון בתקופתו של א-סיסי בנושא, והוא התחיל ביוזמה לאחד את כל המסגדים על מנת לשלוט בקריאות ובעיקר בתוכן. מצרים קובעים גם לאחרים מה לעשות ולכן הם דוגמא לעולם הערבי כולו.


חאלד אלגונדי, עיתונאי מצרי, אמר: "יש אנשים נוצרים שלא עשו דבר רע ונאלצים לשמוע בשעה ארבע לפנות בוקר שמוחמד הוא האדם הראשון שנברא. והנוצרי זכותו לחיות במדינה הזו כמו כל אחד אחר".


באירופה ישנם הרבה תקנות רעש ולכן המוסלמים חשבו על פתרונות רבים ויצירתיים - ביניהם קריאה לתפילה מתוך המסגד עצמו.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.