פרסום ראשון: יעלון טרפד את הסכם רכישת הצוללות מגרמניה – אך הוא ייחתם בכל זאת

 
עודכן 21:28 06/11/2016

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בשבוע שעבר כי ישראל תרכוש מגרמניה שלוש צוללות חדשות, ופרטים חדשים מגלים כי שר הביטחון הקודם, משה יעלון, התנגד אליה נחרצות. השניים ניהלו ויכוח קולני במיוחד ויעלון הצליח לטרפד את העסקה - אך רק לזמן מוגבל בלבד

 
 
 
 
 

לאחר שראש הממשלה אישר כי ישראל מתכוונת לרכוש מגרמניה שלוש צוללות חדשות, מתגלה כי סביב ההסכם נערך עימות קשה בין ראש הממשלה נתניהו לשר הביטחון לשעבר יעלון.

 

ליעלון נודע על כוונתו של נתניהו לרכוש מגרמניה שלוש צוללות חדשות בשווי של מעל ל-1.5 מיליארד יורו ושתי אוניות חדשות נגד צוללות עקבות הדלפה. יעלון כעס והיה המום, וכשהגיע אל לשכתו של נתניהו התנהל ביניהם עימות שכלל גם צעקות.

 

כתבות נוספות בחדשות 10:

>> לשון המאזניים של הבחירות: האם ההיספנים יצביעו בהמוניהם לקלינטון?

>> חיידקי ליסטריה נמצא בחזה הודו של חברת "מטעם למהדרין"

>> יומיים לבחירות: גורמי הביטחון בארצות הברית חוששים מאיום הסייבר

 

 
שר הביטחון לשעבר טרפד את העסקה. נתניהו ויעלון
שר הביטחון לשעבר טרפד את העסקה. נתניהו ויעלון צילום : רויטרס
 

צה"ל הביע את התנגדותו לרכישה, בעיקר מכיוון שהיא לא נמצאת בתוכניות הרב-שנתיות של צה"ל ומשרד הביטחון. יעלון התנגד בכל תוקף לחוזה מכיוון שהוא לא היה חוזה כללי לרכישה, אלא חוזה שכלל מספרים ותאריכים ספציפיים. לאחר ויכוחים רבים בין השניים, הצליח יעלון לטרפד את חתימה החוזה.

 

לאחר שיעלון עזב את משרד הביטחון, ולמרות שצה"ל התנגד לעניין, נתניהו הודיע כי ישראל כן תרכוש בסופו של דבר את שלוש הצוללות, ועקב כך אנשי ביטחון רבים שואלים את עצמם מדוע ישראל צריכה להתחייב כבר עכשיו בחוזה עם הגרמנים לעוד שלוש צוללות כל כך יקרות.

 

 
הצוללת אח"י רהב (ארכיון)
הצוללת אח"י רהב (ארכיון) צילום : דובר צה"ל
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.