אונסק"ו קבע: אין זיקה בין ישראל להר הבית

 
עודכן 16:48 13/10/2016

מתוך 58 מדינות, 26 נמנעו ו-24 הצביעו בעד שליחת ועדה לבדיקת טענותיהם של הפלסטינים בדבר פגיעה של ישראל במקומות הקדושים לאסלאם בירושלים. משמעות ההחלטה היא סמלית בלבד

 
 
 
 
 
"אין זיקה בין ישראל להר הבית"
"אין זיקה בין ישראל להר הבית" צילום : רויטרס
 

הפלסטינים קיבלו היום (חמישי) תמיכה פורמלית באונסק"ו.

 

58 המדינות שחברות בוועד המנהל של ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם הצביעו על הצעת החלטה אנטי־ישראלית, הקוראת לשליחת ועדה לבדיקת טענותיהם של הפלסטינים בדבר פגיעה של ישראל במקומות הקדושים לאסלאם בירושלים.


לכתבות נוספות בחדשות 10

>> שלושה תושבי טייבה מואשמים שהצטרפו לדאע"ש

>> ארבע שנות מאסר לבן 18 בגין מעשי סדום בשתי קטינות

 

מתוך 58 מדינות, 26 נמנעו ו-24 הצביעו בעד. רוסיה וסין היו בין המדינות שתמכו בהחלטה. שתי מדינות, טורקמניסטן וסרביה, נעדרו ושש מדינות נעדרו מההצבעה. אף מדינה אירופאית לא הביעה תמיכה בהצעה כאשר צרפת, שבדיה, סלובניה הודו, ארגנטינה וטוגו, שתמכו בהצבעה בפעם הקודמת, נמנעו.

 

בנוסח ההחלטה, שמשמעותה סמלית בלבד, ישנם סעיפים שאומרים שאין זיקה של ישראל להר הבית. כפי שצוין, להחלטה אין משמעויות פרקטיות מכיוון שמנכ"לית אונסק"ו הודיעה בעבר שהחלטות הקשורות לנושאים בעלי מחלוקות פוליטיות שלא מתקבלות פה אחד לא ייושמו.

 

 
משמעות ההחלטה סמלית. הר הבית
משמעות ההחלטה סמלית. הר הבית צילום : רויטרס
 

ראש האופוזיציה ח"כ הרצוג אמר בתגובה להחלטה כי "אונסק"ו מועלים בתפקידם ומוציאים שם רע לדיפלומטיה, לאחריות ולמוסדות הבינ"ל". עוד הוסיף הרצוג כי "מי שרוצה לספר את ההיסטוריה מחדש, לסלף ולהמציא נרטיב הזוי כאילו לכותל המערבי ולהר הבית אין קשר לעם היהודי משקר במצח נחושה שקר נורא שרק יגביר את השנאה. אני קורא לארגון לחזור בו מההחלטה הביזארית ולעסוק בשמירה על ההיסטוריה האנושית".

 

כזכור, בישראל הגיבו בצורה קשה להחלטה דומה, שהתקבלה לפי חצי שנה. "מדובר בעוד החלטה אבסורדית של האו"ם", טען אז ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אונסק"ו מתעלם מהקשר ההיסטורי הייחודי של היהדות להר הבית, המקום שבו עמדו שני בתי המקדש במשך אלף שנים, משכתב חלק יסודי בהיסטוריה האנושית ומוכיח שוב שאין שפל שהוא לא מגיע אליו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.