הותרו לפרסום שמות הנרצחים בפיגוע בירושלים: רס"מ יוסף קירמה ולבנה מליחי

 
עודכן 12:39 09/10/2016

אינתיפיאדת היחידים חזרה לעיר הבירה וגבתה את חייהם של שני קורבנות: רס"מ יוסף קירמה, שוטר משטרת ישראל בן 29 שנהרג בחילופי ירי, ולבנה מליחי, בת 60 תושבת ירושלים. "השוטר הקריב את חייו כדי לסיים את האירוע" • בידיעה: רגעי ההשתלטות על המחבל

 
 
 
 
 

נקבע מותם של שניים מהפצועים בפיגוע הירי בירושלים: יוסף קירמה ז"ל, שוטר יס"מ בן 29 ממבשרת ציון, ולבנה מליחי בת 60 תושבת ירושלים.

 

השניים נפגעו היום (ראשון) באורח אנוש מירי המחבל ופונו לבית החולים הדסה הר הצופים שבעיר שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותם.

 

לכתבות נוספות על הפיגוע:

פרסום ראשון: המחבל מפיגוע הירי בי-ם היה אמור להתחיל היום מאסר של 4 חודשים

הפיגוע בירושלים - לאחר ימי הסתה ממוקדת מצד חמאס במזרח העיר

פיגוע ירי ליד המטה הארצי בירושלים: שני הרוגים וששה פצועים

 

קירמה, לוחם ביחידת הסיור המשטרתית (יס"מ) במחוז ירושלים, נורה במהלך חילופי האש עם המחבל תוך שהוא מבצע מרדף רכוב אחריו וחותר למגע  על מנת לנטרל את המחבל ולמנוע פגיעה נוספת בחפים מפשע.  הלוויתו תתקיים הערב  בשעה 17:30, בחלקה המשטרתית בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. הוא הותיר אחריו אישה,הורים ושני אחים.

 

 
"השוטר הקריב את חייו". יוסי קירמה, שוטר יס"מ שנרצח בפיגוע הירי בירושלים
"השוטר הקריב את חייו". יוסי קירמה, שוטר יס"מ שנרצח בפיגוע הירי בירושלים צילום : באדיבות המשפחה
 

אחיינה של מליחי אשר נהרגה מירי המחבל: ״המשפחה אבלה וכואבת עדיין מנסים לעכל את הבשורה המרה. שולחים תנחומים למשפחת ההרוג והחלמה לפצועים. נודה אם תתנו למשפחה זמן ומרחב להתפלל בימים נוראים אלו״.

 

״המשפחה אבלה וכואבת עדיין מנסים לעכל את הבשורה המרה. שולחים תנחומים למשפחת ההרוג והחלמה לפצועים. מבקשים להתפלל להתפלל לעילוי נשמת לבנה בת יונה חממה, נודה אם תתנו למשפחה זמן ומרחב להתפלל בימים נוראים אלו״

 

"מאמצי ההחייאה נמשכו ע"י מיטב הצוותים בבית החולים אך לצערנו הרב נאלצנו לקבוע את מותם. אחד הפצועים היה השוטר שנלחם במחבל והקריב את חייו כדי לסיים את האירוע", אמרה ד"ר אסנת לב ציון קורח, מנהלת הדסה הר הצופים.

 

 

 
"לצערנו נאלצנו לקבוע את מותם". תיעוד מפיגוע הירי בו נרצחו שני בני אדם בירושלים
"לצערנו נאלצנו לקבוע את מותם". תיעוד מפיגוע הירי בו נרצחו שני בני אדם בירושלים צילום : ללא קרדיט
 

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל נסע מהגבעה הצרפתית לכיוון הרכבת הקלה וירה באנשים שעמדו ליד המטה הארצי של ההמשטרה. לאחר מכן נסע לכיוון שייח ג'ראח וירה בשוטר ובלוחם מג"ב.

 

על פי דיווחי מגן דוד אדום, שלושה אנשים נפצעו בינוני ומצבם של שלושה נוספים מוגדר קל. הם פונו לבתי החולים הדסה הר הצופים והדסה עין כרם. מחבל שהיה ברכב נורה למוות על ידי כוחות הביטחון, ומחסומים נפרסו בכל היציאות מהבירה מחשש שהיה מפגע נוסף אשר ינסה לחזור לשטחים.

 

מסע ההרג תוכנן בדיוק ליום זה בו היה המחבל מיועד להיכנס למעצר בן ארבעה חודשים על הסתה בחשבון הפייסבוק שלו. ביום שישי שעבר הגיע המחבל לדיון בביהמ"ש השלום בעיר מכיוון שהפר צו שאסר עליו להיכנס לעיר העתיקה, ובית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים כיוון שלטענתו "לא ידע על קיום הצו".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.