משרד החוץ טוען: הפלסטינים כובשים זרים שהגיעו לישראל אחרי שליטה יהודית

 
עודכן 16:10 08/10/2016

סרטון הסברה קומי חדש של מדינת ישראל מעוות את ההיסטוריה במזרח התיכון, מתעלם מנוכחות ערבית בארץ ישראל במשך כאלף שנים ומהחלטת האו"ם על חלוקת ארץ ישראל בין הלאום היהודי לערבי במדינה

 
 
 
 
 

סרטון חדש של משרד החוץ שנחשף היום (שבת), והופק באנגלית עבור מאמצי ההסברה בחו"ל, משנה את היסטוריית המזרח התיכון לחלוטין - ומצליח להציג לא מעט לאומים המופיעים בו בצורה מגוחכת.


את ישראל מייצגים יעקב ורחל, זוג הגר בדירה ששמה "ארץ ישראל", ולאורך הסרטון נכנסים אל הדירה אנשים ודורשים את הדירה לעצמם. בהתחלה מגיעים אשורים הנקראים על ידי הדובר "שני היפסטרים עם זקנים מטופחים שמנסים למכור לו אנציקלופדיה", ומשתלטים על סלון דירתו כשהוא ואשתו מתפשרים על חדר השינה.

 

 
יעקב בין זוג אשורים. מתוך סרטון ההסברה
יעקב בין זוג אשורים. מתוך סרטון ההסברה צילום : ללא קרדיט
 

בהמשך מגיעים לדירה בבלים, הלניסטים, רומאים, עות'מאנים וצלבנים, משתלטים על הדירה והורסים אותה, עד שהזוג נאלץ לישון באוהל בצד הבית. לאחר מכן אדם בריטי מגיע, משתלט על הדירה ולאחר מכן מכריז כי היא שלהם, "אם רק יחתמו כאן וכאן וכאן".

 

 
הבריטים משחררים את יעקב ורחל. מתוך סרטון ההסברה
הבריטים משחררים את יעקב ורחל. מתוך סרטון ההסברה צילום : ללא קרדיט
 

לאחר החתימה על המסמך וסגירת הדלת, דופקים על דלת הדירה זוג אנשים בעלי חזות ערבית, כאילו הגיעו לאחר קום המדינה - מצג המתעלם מנוכחות ערבית בארץ ישראל לאורך כאלף שנים ולהחלטת האו"ם על חלוקת ארץ ישראל בכ"ט בנובמבר 1947.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.