אלוף (מיל') עמירם לוין על שמעון פרס: "הוא שקרן ונוכל, אין לו חלק במבצע אנטבה"

 
עודכן 19:59 07/10/2016

מי שהיה האחראי לתכנונים המבצעיים של סיירת מטכ"ל בזמן "מבצע אנטבה", תקף את נשיא המדינה לשעבר ששימש כשר הביטחון בזמן המבצע, בטענה שזה שיקר וייחס לעצמו את ההצלחה של המבצע: "הוא מעולם לא פגש את יוני נתניהו, החלק היחיד שלו במבצע הוא שהוא שימש אז כשר הביטחון"

 
 
 
 
 

מספר ימים לאחר שהנשיא המנוח אושפז בשל ההידרדרות במצבו הבריאותי, תקף אותו מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר על חלקו ב"מבצע אנטבה": "פרס מעולם לא פגש את יוני נתניהו, הוא שקרן ואין לו חלק במבצע".

 

"איזה תעשייה שם מסביבו, כשהוא ימות יתחילו כולם בתעשייה. הוא היה שקרן ונוכל", אמר לוין בראיון שקיים עם אילה חסון לתוכנית "שישי". "אני מכיר אותו שנים, גם כראש ממשלה וגם כשר ביטחון וגם כבכלל. הסיפור שלו עם יוני (נתניהו), הוא מעולם לא פגש אותו ולא דיבר איתו, אבל הוא מספר שיוני נסך בו ביטחון".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

ההוריקן מת'יו: מאות הרוגים, מאות אלפים ללא חשמל ונזק עצום

חשד ל"פגע וברח": הרוג בתאונה שהתרחשה סמוך לבן שמן

נשיא קולומביה זכה בפרס נובל לשלום: "עבור מאמץ לסיום מלחמת האזרחים"

 

 
תוקף את שמעון פרס. עמירם לוין (ארכיון)
תוקף את שמעון פרס. עמירם לוין (ארכיון) צילום : חדשות 10
 

לוין, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל שהיה אחראי לתכנונים המבצעיים של הסיירת בזמן "מבצע אנטבה", תקף את פרס שהאשים את יצחק רבין, ראש הממשלה דאז, בכך שהתנגד למבצע - כשבפועל הוא תמך בו. "הייתי בשיחה הזאת, הכי קריטית בממשלה, הוא רמאי ואין לו שום חלק במבצע, הוא קשור רק כי הוא היה שר הביטחון אבל הוא לא עשה כלום".

 

האלוף לשעבר אומר כי הקרדיט על ההחלטות מגיע לרבין ולבני פלד (מפקד חיל האוויר בזמן המבצע), אך לא לפרס: "לכל מי שביצע את המבצע, כולל יוני, מגיע הקרדיט". עוד אומר לוין כי פרס כינס ישיבה שבמהלכה פנה אליו רבין בבקשה שיציג בפניו את התוכנית של כוחות הביטחון לטיפול בחטיפת המטוס - והוא ביקש מהרמטכ"ל דאז מרדכי (מוטה) גור להציג את התוכנית.

 

 

גור אמר כי הכוחות יוכלו לצאת לדרכם בתוך 48 שעות, כשבפועל לא הייתה שום תוכנית מעשית אלא אך ורק רעיונות. בהמשך, הציע האלוף יקותיאל (קותי) אדם, ממתכנני המבצע, להגיע לאוגנדה עם מטוס קל וכשישה-שמונה אנשים, לחסל את המחבלים ולהסתלק מהמקום ולהשאיר לממשלה לדון בנושא עם אידי אמין, שליט אוגנדה.

 

פלד אמר מיד ש"אני יכול להביא את כולם (בני הערובה), כמה שאתם רוצים, אני יודע לנחות שם. אני יודע להגיד לטרמינל ולהפתיע אותם. פלד הוסיף כי אם ישראל מתכננת לחלץ את החטפים, עליה לעשות זאת בגדול ו"ללכת על חצי עבודה, כי אידי אמין הוא מטורף". לוין אומר כי רבין קיבל את עמדתו של פלד, ושהוא אמר לפרס ולגור שאין להם תוכניות כי הם לא הכינו כאלה. "אם תהיה תוכנית טובה תחזרו אליי", הוסיף רבין, לדבריו של לוין.

 

"פרס היה צינור, בני פלד היה תותח על - אבל פרס שכתב את ההיסטוריה, הוא שקרן", סיכם לוין את המתקפה הנוקשה שלו על הנשיא לשעבר.

 

 
"שקרן ורמאי". שמעון פרס במהלך "מבצע יונתן"
"שקרן ורמאי". שמעון פרס במהלך "מבצע יונתן" צילום : GettyImages/אימאג'בנק
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.